Publicitate

TILNED SRL

CUI: 20915296 J2007000455355 SRL Timiş, Sat Darova, Comuna Darova
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 20915296
Cod înmatriculare J2007000455355
EUID ROONRC.J2007000455355
Data înmatriculării 2007-02-01
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 19 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Timiş, Sat Darova, Comuna Darova, 62G

Țară: România
Județ: Timiş
Localitate: Sat Darova, Comuna Darova
Sector: 0
Număr: 62G

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 435.947 RON 451.862 RON 448.577 RON −1.233 RON 3.285 RON 518.578 RON 30.974 RON 487.604 RON −267.804 RON 786.382 RON 380.058 RON 72.263 RON 0 RON 0 RON 4
2020 353.609 RON 392.498 RON 420.637 RON −31.721 RON −28.139 RON 791.332 RON 221.618 RON 569.714 RON −299.525 RON 1.090.857 RON 377.537 RON 176.080 RON 0 RON 0 RON 4
2021 384.984 RON 396.902 RON 440.536 RON −47.507 RON −43.634 RON 613.211 RON 150.936 RON 462.275 RON −347.032 RON 960.243 RON 325.746 RON 105.589 RON 0 RON 0 RON 3
2022 742.072 RON 748.690 RON 585.013 RON 156.247 RON 163.677 RON 931.555 RON 426.611 RON 504.944 RON −190.785 RON 1.122.340 RON 325.746 RON 109.677 RON 0 RON 0 RON 3
2023 748.740 RON 756.134 RON 560.017 RON 188.629 RON 196.117 RON 758.328 RON 285.048 RON 473.280 RON −2.156 RON 760.484 RON 325.573 RON 105.142 RON 0 RON 0 RON 3
2024 805.129 RON 805.132 RON 649.776 RON 134.948 RON 155.356 RON 573.952 RON 132.524 RON 441.428 RON 132.792 RON 443.200 RON 325.573 RON 101.579 RON 0 RON 2.040 RON 3
2025 730.655 RON 741.379 RON 590.415 RON 135.070 RON 150.964 RON 761.823 RON 318.121 RON 443.702 RON 269.233 RON 493.574 RON 325.535 RON 93.291 RON 0 RON 984 RON 2

Reprezentanți și administratori (2)

TILIHOI ADRIAN
administrator
Timiş, România
Pagina administratorului
NEDELEA ADRIANA MIHAELA
administrator
Timiş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Timiş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 458 companii din județul Timiş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.9) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
730,7 K RON
Rezultat Net 2025
135,1 K RON
Total Active 2025
761,8 K RON
Scor Bonitate
65/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 65/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 435,9 K RON 353,6 K RON 385,0 K RON 742,1 K RON 748,7 K RON 805,1 K RON 730,7 K RON
Venituri totale 451,9 K RON 392,5 K RON 396,9 K RON 748,7 K RON 756,1 K RON 805,1 K RON 741,4 K RON
Cheltuieli totale 448,6 K RON 420,6 K RON 440,5 K RON 585,0 K RON 560,0 K RON 649,8 K RON 590,4 K RON
Rezultat net −1,2 K RON −31,7 K RON −47,5 K RON 156,2 K RON 188,6 K RON 134,9 K RON 135,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 907,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,90 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,24 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,05 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,54 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate318,1 K RON (41.8%)
Active circulante443,7 K RON (58.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri325,5 K RON
Creanțe93,3 K RON
Numerar24,9 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,24
Durata stocaj (zile) 163
Rotație creanțe (ori/an) 7,83
Durata încasare (zile) 47

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
20,7%
Marjă netă
18,5%
ROA
17,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 786,4 K RON 518,6 K RON 151,6%
2020 1,09 M RON 791,3 K RON 137,9%
2021 960,2 K RON 613,2 K RON 156,6%
2022 1,12 M RON 931,6 K RON 120,5%
2023 760,5 K RON 758,3 K RON 100,3%
2024 443,2 K RON 574,0 K RON 77,2%
2025 493,6 K RON 761,8 K RON 64,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

65
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 435,9 K RON 353,6 K RON 385,0 K RON 742,1 K RON 748,7 K RON 805,1 K RON 730,7 K RON ▼ 9,2%
Rezultat net −1,2 K RON −31,7 K RON −47,5 K RON 156,2 K RON 188,6 K RON 134,9 K RON 135,1 K RON ▲ 0,1%
Total active 518,6 K RON 791,3 K RON 613,2 K RON 931,6 K RON 758,3 K RON 574,0 K RON 761,8 K RON ▲ 32,7%
Capitaluri proprii −267,8 K RON −299,5 K RON −347,0 K RON −190,8 K RON −2,2 K RON 132,8 K RON 269,2 K RON ▲ 102,7%
Datorii totale 786,4 K RON 1,09 M RON 960,2 K RON 1,12 M RON 760,5 K RON 443,2 K RON 493,6 K RON ▲ 11,4%
Lichiditate curentă 0,62 0,52 0,48 0,45 0,62 1,00 0,90 ▼ 9,7%
Marjă netă (%) -0,28 -8,97 -12,34 21,06 25,19 16,76 18,49 ▲ 10,3%
Scor bonitate 24 17 19 50 55 68 65 ▼ 4,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (135,1 K RON).
  • Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 907,4 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate