Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
HELLAS TRAVEL SERVICE SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, DIMITRIE CANTEMIR, 15, 9, 1, 1, 40234, 4, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 171.031 RON | 190.392 RON | 193.658 RON | −5.048 RON | −3.266 RON | 1.126.613 RON | 4.921 RON | 1.121.692 RON | 18.616 RON | 354.016 RON | 0 RON | 913.218 RON | 992.338 RON | 238.357 RON | 4 |
| 2020 | 79.530 RON | 140.310 RON | 164.000 RON | −24.776 RON | −23.690 RON | 351.467 RON | 4.736 RON | 346.731 RON | −6.160 RON | 180.184 RON | 0 RON | 270.837 RON | 344.965 RON | 167.522 RON | 2 |
| 2021 | 97.910 RON | 117.662 RON | 149.155 RON | −32.473 RON | −31.493 RON | 514.311 RON | 4.664 RON | 509.647 RON | −38.633 RON | 147.850 RON | 0 RON | 308.589 RON | 429.459 RON | 24.365 RON | 2 |
| 2022 | 211.894 RON | 488.629 RON | 252.818 RON | 233.675 RON | 235.811 RON | 1.151.092 RON | 5.258 RON | 1.145.834 RON | 195.042 RON | 232.366 RON | 0 RON | 840.570 RON | 907.875 RON | 184.191 RON | 3 |
| 2023 | 382.036 RON | 448.229 RON | 349.476 RON | 85.116 RON | 98.753 RON | 1.276.947 RON | 8.845 RON | 1.268.102 RON | 280.158 RON | 18.412 RON | 0 RON | 1.082.095 RON | 1.094.911 RON | 116.534 RON | 3 |
| 2024 | 255.935 RON | 269.557 RON | 349.058 RON | −79.501 RON | −79.501 RON | 921.950 RON | 8.066 RON | 913.884 RON | 200.657 RON | 74.261 RON | 0 RON | 715.344 RON | 732.863 RON | 85.831 RON | 3 |
| 2025 | 370.857 RON | 425.941 RON | 339.441 RON | 80.598 RON | 86.500 RON | 744.087 RON | 5.245 RON | 738.842 RON | 281.255 RON | 54.765 RON | 0 RON | 531.117 RON | 549.351 RON | 141.284 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 5232 Activități de intermediere pentru transportul de pasageri
- 5540 Intermedieri pentru servicii de cazare
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 7912 Activități ale tur-operatorilor
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7912 — Activități ale tur-operatorilor
Top format din 434 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 171,0 K RON | 79,5 K RON | 97,9 K RON | 211,9 K RON | 382,0 K RON | 255,9 K RON | 370,9 K RON |
| Venituri totale | 190,4 K RON | 140,3 K RON | 117,7 K RON | 488,6 K RON | 448,2 K RON | 269,6 K RON | 425,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 193,7 K RON | 164,0 K RON | 149,2 K RON | 252,8 K RON | 349,5 K RON | 349,1 K RON | 339,4 K RON |
| Rezultat net | −5,0 K RON | −24,8 K RON | −32,5 K RON | 233,7 K RON | 85,1 K RON | −79,5 K RON | 80,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 400,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 13,49 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 13,49 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,79 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 13,59 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,70 |
| Durata încasare (zile) | 523 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 354,0 K RON | 1,13 M RON | 31,4% |
| 2020 | 180,2 K RON | 351,5 K RON | 51,3% |
| 2021 | 147,9 K RON | 514,3 K RON | 28,8% |
| 2022 | 232,4 K RON | 1,15 M RON | 20,2% |
| 2023 | 18,4 K RON | 1,28 M RON | 1,4% |
| 2024 | 74,3 K RON | 922,0 K RON | 8,1% |
| 2025 | 54,8 K RON | 744,1 K RON | 7,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 171,0 K RON | 79,5 K RON | 97,9 K RON | 211,9 K RON | 382,0 K RON | 255,9 K RON | 370,9 K RON | ▲ 44,9% |
| Rezultat net | −5,0 K RON | −24,8 K RON | −32,5 K RON | 233,7 K RON | 85,1 K RON | −79,5 K RON | 80,6 K RON | ▲ 201,4% |
| Total active | 1,13 M RON | 351,5 K RON | 514,3 K RON | 1,15 M RON | 1,28 M RON | 922,0 K RON | 744,1 K RON | ▼ 19,3% |
| Capitaluri proprii | 18,6 K RON | −6,2 K RON | −38,6 K RON | 195,0 K RON | 280,2 K RON | 200,7 K RON | 281,3 K RON | ▲ 40,2% |
| Datorii totale | 354,0 K RON | 180,2 K RON | 147,9 K RON | 232,4 K RON | 18,4 K RON | 74,3 K RON | 54,8 K RON | ▼ 26,3% |
| Lichiditate curentă | 3,17 | 1,92 | 3,45 | 4,93 | 68,87 | 12,31 | 13,49 | ▲ 9,6% |
| Marjă netă (%) | -2,95 | -31,15 | -33,17 | 110,28 | 22,28 | -31,06 | 21,73 | ▲ 170,0% |
| Scor bonitate | 47 | 29 | 49 | 90 | 85 | 47 | 95 | ▲ 102,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (80,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (13.49), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 400,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.