Publicitate

BIO CULTURE SRL

CUI: 26145382 J2009002027129 SRL Cluj, Sat Căpusu Mare, Comuna Căpusu Mare
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 26145382
Cod înmatriculare J2009002027129
EUID ROONRC.J2009002027129
Data înmatriculării 2009-10-26
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 17 ani
Salariați (2025) 16 angajați

Adresă

România, Cluj, Sat Căpusu Mare, Comuna Căpusu Mare, CĂPUŞU MARE, 172A, 407145

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Sat Căpusu Mare, Comuna Căpusu Mare
Stradă: CĂPUŞU MARE
Număr: 172A
Cod poștal: 407145

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 3.206.622 RON 3.569.802 RON 3.403.353 RON 146.104 RON 166.449 RON 13.654.094 RON 9.509.902 RON 4.144.192 RON 3.981.095 RON 4.439.853 RON 298.147 RON 3.713.093 RON 5.241.510 RON 8.364 RON 12
2024 3.406.707 RON 4.462.615 RON 4.148.153 RON 268.654 RON 314.462 RON 11.949.597 RON 8.836.241 RON 3.113.356 RON 4.249.749 RON 2.821.462 RON 409.162 RON 2.408.924 RON 4.892.881 RON 14.495 RON 17
2025 4.047.373 RON 4.817.342 RON 4.480.144 RON 289.426 RON 337.198 RON 11.970.629 RON 9.833.546 RON 2.137.083 RON 4.539.175 RON 2.909.013 RON 1.551.277 RON 568.569 RON 4.522.441 RON 0 RON 16

Reprezentanți și administratori (1)

NEDELUŞ MARIA ALINA
administrator
Vâlcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (15)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 115 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.73) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
4,05 M RON
Rezultat Net 2025
289,4 K RON
Total Active 2025
11,97 M RON
Scor Bonitate
68/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 68/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 3,21 M RON 3,41 M RON 4,05 M RON
Venituri totale 3,57 M RON 4,46 M RON 4,82 M RON
Cheltuieli totale 3,40 M RON 4,15 M RON 4,48 M RON
Rezultat net 146,1 K RON 268,7 K RON 289,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 4,39 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,73 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,20 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,01 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 4,12 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate9,83 M RON (82.1%)
Active circulante2,14 M RON (17.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,55 M RON
Creanțe568,6 K RON
Numerar17,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,61
Durata stocaj (zile) 140
Rotație creanțe (ori/an) 7,12
Durata încasare (zile) 51

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
8,3%
Marjă netă
7,2%
ROA
2,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 4,44 M RON 13,65 M RON 32,5%
2024 2,82 M RON 11,95 M RON 23,6%
2025 2,91 M RON 11,97 M RON 24,3%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

68
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 3,21 M RON 3,41 M RON 4,05 M RON ▲ 18,8%
Rezultat net 146,1 K RON 268,7 K RON 289,4 K RON ▲ 7,7%
Total active 13,65 M RON 11,95 M RON 11,97 M RON ▲ 0,2%
Capitaluri proprii 3,98 M RON 4,25 M RON 4,54 M RON ▲ 6,8%
Datorii totale 4,44 M RON 2,82 M RON 2,91 M RON ▲ 3,1%
Lichiditate curentă 0,93 1,10 0,73 ▼ 33,4%
Marjă netă (%) 4,56 7,89 7,15 ▼ 9,4%
Scor bonitate 50 80 68 ▼ 15,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (289,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 4,39 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate