Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
OCCIDENTAL FLAMENCO SRL
Date generale
Adresă
România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, Str. CORNELIU COPOSU, 17, 0400235
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 342.699 RON | 342.699 RON | 272.271 RON | 65.988 RON | 70.428 RON | 145.524 RON | 0 RON | 145.524 RON | 127.804 RON | 17.720 RON | 0 RON | 7.122 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 1.007.125 RON | 1.007.765 RON | 207.257 RON | 770.551 RON | 800.508 RON | 934.884 RON | 3.300 RON | 931.584 RON | 795.551 RON | 139.333 RON | 0 RON | 279.845 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 647.941 RON | 648.905 RON | 301.092 RON | 333.363 RON | 347.813 RON | 2.081.939 RON | 2.100 RON | 2.079.839 RON | 1.128.914 RON | 953.025 RON | 0 RON | 1.691.711 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7912 — Activități ale tur-operatorilor
Top format din 81 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 342,7 K RON | 1,01 M RON | 647,9 K RON |
| Venituri totale | 342,7 K RON | 1,01 M RON | 648,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 272,3 K RON | 207,3 K RON | 301,1 K RON |
| Rezultat net | 66,0 K RON | 770,6 K RON | 333,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 971,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,18 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,18 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,41 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,18 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,38 |
| Durata încasare (zile) | 953 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 17,7 K RON | 145,5 K RON | 12,2% |
| 2024 | 139,3 K RON | 934,9 K RON | 14,9% |
| 2025 | 953,0 K RON | 2,08 M RON | 45,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 342,7 K RON | 1,01 M RON | 647,9 K RON | ▼ 35,7% |
| Rezultat net | 66,0 K RON | 770,6 K RON | 333,4 K RON | ▼ 56,7% |
| Total active | 145,5 K RON | 934,9 K RON | 2,08 M RON | ▲ 122,7% |
| Capitaluri proprii | 127,8 K RON | 795,6 K RON | 1,13 M RON | ▲ 41,9% |
| Datorii totale | 17,7 K RON | 139,3 K RON | 953,0 K RON | ▲ 584,0% |
| Lichiditate curentă | 8,21 | 6,69 | 2,18 | ▼ 67,4% |
| Marjă netă (%) | 19,26 | 76,51 | 51,45 | ▼ 32,8% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 80 | ▼ 15,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (333,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.18), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 971,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.