Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
STOP PELO SRL
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Loc. Năvodari, Oraş Năvodari, D21, 26, 2, LOT 1, CONSTRUCŢIA C1, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 91.153 RON | −91.153 RON | −91.153 RON | 2.128.223 RON | 1.201.075 RON | 927.148 RON | −122.417 RON | 1.496.807 RON | 48.440 RON | 605.856 RON | 753.833 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 0 RON | 3.141 RON | 199.116 RON | −195.975 RON | −195.975 RON | 2.732.809 RON | 2.340.371 RON | 392.438 RON | −318.392 RON | 2.300.509 RON | 241.910 RON | 86.004 RON | 750.692 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 186.100 RON | 373.433 RON | 537.073 RON | −163.640 RON | −163.640 RON | 2.518.522 RON | 2.471.022 RON | 47.500 RON | −437.032 RON | 2.230.479 RON | 3.554 RON | 33.981 RON | 725.075 RON | 0 RON | 5 |
| 2022 | 78.219 RON | 656.960 RON | 629.087 RON | 27.627 RON | 27.873 RON | 2.471.748 RON | 2.366.215 RON | 105.533 RON | −409.405 RON | 2.176.705 RON | 4.033 RON | 32.853 RON | 706.404 RON | 1.956 RON | 6 |
| 2023 | 290.879 RON | 647.274 RON | 627.171 RON | 17.194 RON | 20.103 RON | 2.375.383 RON | 2.268.735 RON | 106.648 RON | −392.211 RON | 2.082.212 RON | 4.033 RON | 25.999 RON | 687.733 RON | 2.351 RON | 6 |
| 2024 | 369.199 RON | 387.919 RON | 619.655 RON | −242.260 RON | −231.736 RON | 4.111.063 RON | 4.089.376 RON | 21.687 RON | 1.303.482 RON | 2.139.044 RON | 0 RON | 3.955 RON | 669.062 RON | 525 RON | 6 |
| 2025 | 483.375 RON | 502.227 RON | 453.379 RON | 34.342 RON | 48.848 RON | 3.979.350 RON | 3.907.520 RON | 71.830 RON | 1.298.116 RON | 2.030.844 RON | 0 RON | 62.242 RON | 650.390 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (44)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5622 Alte servicii de alimentație n.c.a.
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 8123 Alte activități de curățenie
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5520 — Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
Top format din 851 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.04) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 186,1 K RON | 78,2 K RON | 290,9 K RON | 369,2 K RON | 483,4 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 3,1 K RON | 373,4 K RON | 657,0 K RON | 647,3 K RON | 387,9 K RON | 502,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 91,2 K RON | 199,1 K RON | 537,1 K RON | 629,1 K RON | 627,2 K RON | 619,7 K RON | 453,4 K RON |
| Rezultat net | −91,2 K RON | −196,0 K RON | −163,6 K RON | 27,6 K RON | 17,2 K RON | −242,3 K RON | 34,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 528,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,04 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,04 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,96 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,77 |
| Durata încasare (zile) | 47 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,50 M RON | 2,13 M RON | 70,3% |
| 2020 | 2,30 M RON | 2,73 M RON | 84,2% |
| 2021 | 2,23 M RON | 2,52 M RON | 88,6% |
| 2022 | 2,18 M RON | 2,47 M RON | 88,1% |
| 2023 | 2,08 M RON | 2,38 M RON | 87,7% |
| 2024 | 2,14 M RON | 4,11 M RON | 52,0% |
| 2025 | 2,03 M RON | 3,98 M RON | 51,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 186,1 K RON | 78,2 K RON | 290,9 K RON | 369,2 K RON | 483,4 K RON | ▲ 30,9% |
| Rezultat net | −91,2 K RON | −196,0 K RON | −163,6 K RON | 27,6 K RON | 17,2 K RON | −242,3 K RON | 34,3 K RON | ▲ 114,2% |
| Total active | 2,13 M RON | 2,73 M RON | 2,52 M RON | 2,47 M RON | 2,38 M RON | 4,11 M RON | 3,98 M RON | ▼ 3,2% |
| Capitaluri proprii | −122,4 K RON | −318,4 K RON | −437,0 K RON | −409,4 K RON | −392,2 K RON | 1,30 M RON | 1,30 M RON | ▼ 0,4% |
| Datorii totale | 1,50 M RON | 2,30 M RON | 2,23 M RON | 2,18 M RON | 2,08 M RON | 2,14 M RON | 2,03 M RON | ▼ 5,1% |
| Lichiditate curentă | 0,62 | 0,17 | 0,02 | 0,05 | 0,05 | 0,01 | 0,04 | ▲ 250,5% |
| Marjă netă (%) | – | – | -87,93 | 35,32 | 5,91 | -65,62 | 7,10 | ▲ 110,8% |
| Scor bonitate | 27 | 15 | 19 | 50 | 45 | 37 | 68 | ▲ 83,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (34,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 528,7 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.