MYGREENCONCEPT SRL
Date generale
Adresă
România, Bihor, Sat Tăut, Comuna Batăr, TĂUT, 460, 417048
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 2.109.899 RON | 2.119.450 RON | 1.626.107 RON | 478.930 RON | 493.343 RON | 3.825.387 RON | 695.257 RON | 3.130.130 RON | 1.597.102 RON | 2.261.190 RON | 446 RON | 3.075.584 RON | 0 RON | 32.905 RON | 2 |
| 2024 | 1.849.786 RON | 2.361.889 RON | 1.836.568 RON | 456.145 RON | 525.321 RON | 1.805.648 RON | 225.198 RON | 1.580.450 RON | 1.018.745 RON | 788.923 RON | 0 RON | 1.563.007 RON | 0 RON | 2.020 RON | 1 |
| 2025 | 1.927.958 RON | 2.331.195 RON | 1.189.797 RON | 951.319 RON | 1.141.398 RON | 3.917.138 RON | 565.207 RON | 3.351.931 RON | 1.095.876 RON | 2.821.560 RON | 12.639 RON | 3.337.630 RON | 0 RON | 298 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (47)
- 3811 Colectarea deșeurilor nepericuloase
- 3812 Colectarea deșeurilor periculoase
- 3821 Recuperarea materialelor reciclabile
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8123 Alte activități de curățenie
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bihor, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7732 — Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Top format din 50 companii din județul Bihor. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,11 M RON | 1,85 M RON | 1,93 M RON |
| Venituri totale | 2,12 M RON | 2,36 M RON | 2,33 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,63 M RON | 1,84 M RON | 1,19 M RON |
| Rezultat net | 478,9 K RON | 456,1 K RON | 951,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,78 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,19 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,18 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,39 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 152,54 |
| Durata stocaj (zile) | 2 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,58 |
| Durata încasare (zile) | 632 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 2,26 M RON | 3,83 M RON | 59,1% |
| 2024 | 788,9 K RON | 1,81 M RON | 43,7% |
| 2025 | 2,82 M RON | 3,92 M RON | 72,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,11 M RON | 1,85 M RON | 1,93 M RON | ▲ 4,2% |
| Rezultat net | 478,9 K RON | 456,1 K RON | 951,3 K RON | ▲ 108,6% |
| Total active | 3,83 M RON | 1,81 M RON | 3,92 M RON | ▲ 116,9% |
| Capitaluri proprii | 1,60 M RON | 1,02 M RON | 1,10 M RON | ▲ 7,6% |
| Datorii totale | 2,26 M RON | 788,9 K RON | 2,82 M RON | ▲ 257,6% |
| Lichiditate curentă | 1,38 | 2,00 | 1,19 | ▼ 40,7% |
| Marjă netă (%) | 22,70 | 24,66 | 49,34 | ▲ 100,1% |
| Scor bonitate | 72 | 87 | 75 | ▼ 13,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (951,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.