Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
EVENTS VIVA TOUR SRL
Date generale
Adresă
România, Prahova, Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, ALEXANDRU VLAHUŢĂ, 4, A, 106100, C1, etaj
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 2.055.101 RON | 2.059.440 RON | 1.886.727 RON | 152.107 RON | 172.713 RON | 825.312 RON | 6.729 RON | 818.583 RON | 288.054 RON | 537.258 RON | 0 RON | 632.996 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2020 | 1.124.668 RON | 1.152.000 RON | 1.088.713 RON | 52.895 RON | 63.287 RON | 1.010.231 RON | 14.989 RON | 995.242 RON | 69.416 RON | 658.347 RON | 1.583 RON | 489.895 RON | 302.468 RON | 20.000 RON | 3 |
| 2021 | 949.776 RON | 1.252.818 RON | 1.147.685 RON | 95.629 RON | 105.133 RON | 716.995 RON | 117.773 RON | 599.222 RON | 120.650 RON | 549.127 RON | 0 RON | 369.198 RON | 87.218 RON | 40.000 RON | 3 |
| 2022 | 1.947.670 RON | 2.144.961 RON | 1.896.553 RON | 231.485 RON | 248.408 RON | 1.014.203 RON | 150.653 RON | 863.550 RON | 257.735 RON | 756.468 RON | 0 RON | 438.701 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 2.416.705 RON | 2.482.135 RON | 2.413.321 RON | 46.305 RON | 68.814 RON | 1.527.370 RON | 1.378.888 RON | 148.482 RON | 83.554 RON | 1.443.816 RON | 9.736 RON | 65.246 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 2.294.270 RON | 2.423.150 RON | 1.952.893 RON | 397.646 RON | 470.257 RON | 1.784.943 RON | 1.461.219 RON | 323.724 RON | 424.025 RON | 1.360.918 RON | 0 RON | 138.822 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 2.991.365 RON | 3.147.179 RON | 2.710.079 RON | 375.115 RON | 437.100 RON | 1.727.193 RON | 1.571.891 RON | 155.302 RON | 799.140 RON | 860.519 RON | 54.414 RON | 73.370 RON | 67.534 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (17)
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5610 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 7912 Activități ale tur-operatorilor
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7912 — Activități ale tur-operatorilor
Top format din 50 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.18) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,06 M RON | 1,12 M RON | 949,8 K RON | 1,95 M RON | 2,42 M RON | 2,29 M RON | 2,99 M RON |
| Venituri totale | 2,06 M RON | 1,15 M RON | 1,25 M RON | 2,14 M RON | 2,48 M RON | 2,42 M RON | 3,15 M RON |
| Cheltuieli totale | 1,89 M RON | 1,09 M RON | 1,15 M RON | 1,90 M RON | 2,41 M RON | 1,95 M RON | 2,71 M RON |
| Rezultat net | 152,1 K RON | 52,9 K RON | 95,6 K RON | 231,5 K RON | 46,3 K RON | 397,6 K RON | 375,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,91 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,18 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,12 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,01 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 54,97 |
| Durata stocaj (zile) | 7 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 40,77 |
| Durata încasare (zile) | 9 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 537,3 K RON | 825,3 K RON | 65,1% |
| 2020 | 658,3 K RON | 1,01 M RON | 65,2% |
| 2021 | 549,1 K RON | 717,0 K RON | 76,6% |
| 2022 | 756,5 K RON | 1,01 M RON | 74,6% |
| 2023 | 1,44 M RON | 1,53 M RON | 94,5% |
| 2024 | 1,36 M RON | 1,78 M RON | 76,2% |
| 2025 | 860,5 K RON | 1,73 M RON | 49,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,06 M RON | 1,12 M RON | 949,8 K RON | 1,95 M RON | 2,42 M RON | 2,29 M RON | 2,99 M RON | ▲ 30,4% |
| Rezultat net | 152,1 K RON | 52,9 K RON | 95,6 K RON | 231,5 K RON | 46,3 K RON | 397,6 K RON | 375,1 K RON | ▼ 5,7% |
| Total active | 825,3 K RON | 1,01 M RON | 717,0 K RON | 1,01 M RON | 1,53 M RON | 1,78 M RON | 1,73 M RON | ▼ 3,2% |
| Capitaluri proprii | 288,1 K RON | 69,4 K RON | 120,7 K RON | 257,7 K RON | 83,6 K RON | 424,0 K RON | 799,1 K RON | ▲ 88,5% |
| Datorii totale | 537,3 K RON | 658,3 K RON | 549,1 K RON | 756,5 K RON | 1,44 M RON | 1,36 M RON | 860,5 K RON | ▼ 36,8% |
| Lichiditate curentă | 1,52 | 1,51 | 1,09 | 1,14 | 0,10 | 0,24 | 0,18 | ▼ 24,1% |
| Marjă netă (%) | 7,40 | 4,70 | 10,07 | 11,89 | 1,92 | 17,33 | 12,54 | ▼ 27,6% |
| Scor bonitate | 72 | 48 | 67 | 80 | 38 | 63 | 60 | ▼ 4,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (375,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.