Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
4U TELECOMMUNICATION SRL
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Sat Breazu, Comuna Rediu, 707406, imobil înscris în cartea funciară 61017, parter
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 455.915 RON | 461.629 RON | 409.448 RON | 47.565 RON | 52.181 RON | 235.041 RON | 4.580 RON | 230.461 RON | 85.130 RON | 157.069 RON | 36.725 RON | 105.691 RON | 0 RON | 7.158 RON | 8 |
| 2020 | 838.245 RON | 839.149 RON | 529.401 RON | 301.497 RON | 309.748 RON | 472.389 RON | 70.753 RON | 401.636 RON | 301.738 RON | 170.651 RON | 1.518 RON | 296.780 RON | 0 RON | 0 RON | 9 |
| 2021 | 612.349 RON | 612.668 RON | 479.495 RON | 127.781 RON | 133.173 RON | 275.082 RON | 57.361 RON | 217.721 RON | 152.257 RON | 122.825 RON | 3.619 RON | 131.074 RON | 0 RON | 0 RON | 7 |
| 2022 | 686.996 RON | 687.046 RON | 423.129 RON | 257.391 RON | 263.917 RON | 457.959 RON | 37.507 RON | 420.452 RON | 279.121 RON | 178.838 RON | 0 RON | 327.107 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
| 2023 | 925.355 RON | 943.260 RON | 639.880 RON | 294.429 RON | 303.380 RON | 621.034 RON | 118.034 RON | 503.000 RON | 312.680 RON | 308.354 RON | 2.173 RON | 409.235 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2024 | 1.349.602 RON | 1.349.602 RON | 1.024.927 RON | 291.392 RON | 324.675 RON | 744.041 RON | 203.438 RON | 540.603 RON | 297.550 RON | 446.491 RON | 0 RON | 375.513 RON | 0 RON | 0 RON | 8 |
| 2025 | 1.514.635 RON | 1.613.568 RON | 1.347.753 RON | 221.995 RON | 265.815 RON | 690.795 RON | 240.678 RON | 450.117 RON | 222.236 RON | 468.559 RON | 413 RON | 368.155 RON | 0 RON | 0 RON | 9 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8220 — Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)
Top format din 31 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.96) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 455,9 K RON | 838,2 K RON | 612,3 K RON | 687,0 K RON | 925,4 K RON | 1,35 M RON | 1,51 M RON |
| Venituri totale | 461,6 K RON | 839,1 K RON | 612,7 K RON | 687,0 K RON | 943,3 K RON | 1,35 M RON | 1,61 M RON |
| Cheltuieli totale | 409,4 K RON | 529,4 K RON | 479,5 K RON | 423,1 K RON | 639,9 K RON | 1,02 M RON | 1,35 M RON |
| Rezultat net | 47,6 K RON | 301,5 K RON | 127,8 K RON | 257,4 K RON | 294,4 K RON | 291,4 K RON | 222,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,56 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,96 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,96 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,17 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,47 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3.667,40 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,11 |
| Durata încasare (zile) | 89 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 157,1 K RON | 235,0 K RON | 66,8% |
| 2020 | 170,7 K RON | 472,4 K RON | 36,1% |
| 2021 | 122,8 K RON | 275,1 K RON | 44,7% |
| 2022 | 178,8 K RON | 458,0 K RON | 39,1% |
| 2023 | 308,4 K RON | 621,0 K RON | 49,7% |
| 2024 | 446,5 K RON | 744,0 K RON | 60,0% |
| 2025 | 468,6 K RON | 690,8 K RON | 67,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 455,9 K RON | 838,2 K RON | 612,3 K RON | 687,0 K RON | 925,4 K RON | 1,35 M RON | 1,51 M RON | ▲ 12,2% |
| Rezultat net | 47,6 K RON | 301,5 K RON | 127,8 K RON | 257,4 K RON | 294,4 K RON | 291,4 K RON | 222,0 K RON | ▼ 23,8% |
| Total active | 235,0 K RON | 472,4 K RON | 275,1 K RON | 458,0 K RON | 621,0 K RON | 744,0 K RON | 690,8 K RON | ▼ 7,2% |
| Capitaluri proprii | 85,1 K RON | 301,7 K RON | 152,3 K RON | 279,1 K RON | 312,7 K RON | 297,6 K RON | 222,2 K RON | ▼ 25,3% |
| Datorii totale | 157,1 K RON | 170,7 K RON | 122,8 K RON | 178,8 K RON | 308,4 K RON | 446,5 K RON | 468,6 K RON | ▲ 4,9% |
| Lichiditate curentă | 1,47 | 2,35 | 1,77 | 2,35 | 1,63 | 1,21 | 0,96 | ▼ 20,7% |
| Marjă netă (%) | 10,43 | 35,97 | 20,87 | 37,47 | 31,82 | 21,59 | 14,66 | ▼ 32,1% |
| Scor bonitate | 72 | 100 | 75 | 100 | 90 | 72 | 65 | ▼ 9,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (222,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,56 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.