Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
OBIECTIV IMOBILIARE SRL
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Municipiul Piatra Neamţ, MIHAIL KOGĂLNICEANU, 1, 610023, NR. 2, COMPLEX COMERCIAL PIETRICICA
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 57.147 RON | 57.147 RON | 22.827 RON | 32.605 RON | 34.320 RON | 101.343 RON | 13.750 RON | 87.593 RON | 99.020 RON | 2.323 RON | 0 RON | 259 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 84.896 RON | 84.896 RON | 28.720 RON | 54.295 RON | 56.176 RON | 154.562 RON | 10.000 RON | 144.562 RON | 153.197 RON | 1.365 RON | 0 RON | 403 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 225.265 RON | 226.730 RON | 59.432 RON | 161.312 RON | 167.298 RON | 300.892 RON | 6.250 RON | 294.642 RON | 298.663 RON | 2.745 RON | 2.920 RON | 1.233 RON | 0 RON | 516 RON | 1 |
| 2022 | 242.052 RON | 242.089 RON | 119.707 RON | 117.923 RON | 122.382 RON | 130.488 RON | 24.498 RON | 105.990 RON | 118.163 RON | 13.714 RON | 0 RON | 42.657 RON | 0 RON | 1.389 RON | 1 |
| 2023 | 425.625 RON | 425.658 RON | 239.981 RON | 181.506 RON | 185.677 RON | 249.190 RON | 100.537 RON | 148.653 RON | 181.746 RON | 70.977 RON | 0 RON | 51.117 RON | 0 RON | 3.533 RON | 2 |
| 2024 | 719.254 RON | 758.693 RON | 570.944 RON | 173.477 RON | 187.749 RON | 795.182 RON | 443.483 RON | 351.699 RON | 283.712 RON | 508.965 RON | 1.161 RON | 24.382 RON | 5.528 RON | 3.023 RON | 4 |
| 2025 | 884.922 RON | 907.869 RON | 839.199 RON | 49.367 RON | 68.670 RON | 1.230.768 RON | 1.056.879 RON | 173.889 RON | 306.090 RON | 925.382 RON | 910 RON | 10.096 RON | 0 RON | 704 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6831 — Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
Top format din 80 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.19) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 57,1 K RON | 84,9 K RON | 225,3 K RON | 242,1 K RON | 425,6 K RON | 719,3 K RON | 884,9 K RON |
| Venituri totale | 57,1 K RON | 84,9 K RON | 226,7 K RON | 242,1 K RON | 425,7 K RON | 758,7 K RON | 907,9 K RON |
| Cheltuieli totale | 22,8 K RON | 28,7 K RON | 59,4 K RON | 119,7 K RON | 240,0 K RON | 570,9 K RON | 839,2 K RON |
| Rezultat net | 32,6 K RON | 54,3 K RON | 161,3 K RON | 117,9 K RON | 181,5 K RON | 173,5 K RON | 49,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 941,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,19 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,19 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,18 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,33 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 972,44 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 87,65 |
| Durata încasare (zile) | 4 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,3 K RON | 101,3 K RON | 2,3% |
| 2020 | 1,4 K RON | 154,6 K RON | 0,9% |
| 2021 | 2,7 K RON | 300,9 K RON | 0,9% |
| 2022 | 13,7 K RON | 130,5 K RON | 10,5% |
| 2023 | 71,0 K RON | 249,2 K RON | 28,5% |
| 2024 | 509,0 K RON | 795,2 K RON | 64,0% |
| 2025 | 925,4 K RON | 1,23 M RON | 75,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 57,1 K RON | 84,9 K RON | 225,3 K RON | 242,1 K RON | 425,6 K RON | 719,3 K RON | 884,9 K RON | ▲ 23,0% |
| Rezultat net | 32,6 K RON | 54,3 K RON | 161,3 K RON | 117,9 K RON | 181,5 K RON | 173,5 K RON | 49,4 K RON | ▼ 71,5% |
| Total active | 101,3 K RON | 154,6 K RON | 300,9 K RON | 130,5 K RON | 249,2 K RON | 795,2 K RON | 1,23 M RON | ▲ 54,8% |
| Capitaluri proprii | 99,0 K RON | 153,2 K RON | 298,7 K RON | 118,2 K RON | 181,7 K RON | 283,7 K RON | 306,1 K RON | ▲ 7,9% |
| Datorii totale | 2,3 K RON | 1,4 K RON | 2,7 K RON | 13,7 K RON | 71,0 K RON | 509,0 K RON | 925,4 K RON | ▲ 81,8% |
| Lichiditate curentă | 37,71 | 105,91 | 107,34 | 7,73 | 2,09 | 0,69 | 0,19 | ▼ 72,8% |
| Marjă netă (%) | 57,05 | 63,95 | 71,61 | 48,72 | 42,64 | 24,12 | 5,58 | ▼ 76,9% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 100 | 87 | 95 | 65 | 50 | ▼ 23,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (49,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 941,7 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.