Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ATELIER LINEA SARA SRL
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Municipiul Piatra Neamţ, MIHAI VITEAZU, 19, C1, B, 5, 36, 610249
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 77.272 RON | 77.272 RON | 74.670 RON | 479 RON | 2.602 RON | 23.493 RON | 0 RON | 23.493 RON | 2.743 RON | 20.940 RON | 1.475 RON | 11.159 RON | 0 RON | 190 RON | 1 |
| 2020 | 130.591 RON | 130.591 RON | 102.982 RON | 24.498 RON | 27.609 RON | 40.183 RON | 0 RON | 40.183 RON | 27.241 RON | 12.942 RON | 4.828 RON | 9.141 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 136.683 RON | 136.683 RON | 108.447 RON | 25.335 RON | 28.236 RON | 44.125 RON | 2.222 RON | 41.903 RON | 28.734 RON | 15.391 RON | 976 RON | 10.833 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 237.807 RON | 245.674 RON | 177.409 RON | 62.350 RON | 68.265 RON | 140.433 RON | 3.088 RON | 137.345 RON | 63.505 RON | 74.995 RON | 120 RON | 14.018 RON | 1.933 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 171.538 RON | 173.066 RON | 127.958 RON | 38.035 RON | 45.108 RON | 54.074 RON | 572 RON | 53.502 RON | 38.498 RON | 15.272 RON | 441 RON | 16.694 RON | 483 RON | 179 RON | 0 |
| 2024 | 151.507 RON | 152.030 RON | 147.330 RON | 3.842 RON | 4.700 RON | 25.595 RON | 0 RON | 25.595 RON | 15.166 RON | 10.978 RON | 1.043 RON | 16.704 RON | 0 RON | 549 RON | 1 |
| 2025 | 195.381 RON | 195.423 RON | 191.444 RON | 3.438 RON | 3.979 RON | 72.764 RON | 0 RON | 72.764 RON | 18.604 RON | 54.735 RON | 501 RON | 48.192 RON | 0 RON | 575 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (26)
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8292 Activități de ambalare
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4751 — Comerț cu amănuntul al textilelor
Top format din 15 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 77,3 K RON | 130,6 K RON | 136,7 K RON | 237,8 K RON | 171,5 K RON | 151,5 K RON | 195,4 K RON |
| Venituri totale | 77,3 K RON | 130,6 K RON | 136,7 K RON | 245,7 K RON | 173,1 K RON | 152,0 K RON | 195,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 74,7 K RON | 103,0 K RON | 108,4 K RON | 177,4 K RON | 128,0 K RON | 147,3 K RON | 191,4 K RON |
| Rezultat net | 479 RON | 24,5 K RON | 25,3 K RON | 62,4 K RON | 38,0 K RON | 3,8 K RON | 3,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 218,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,33 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,32 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,44 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,33 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 389,98 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 4,05 |
| Durata încasare (zile) | 90 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 20,9 K RON | 23,5 K RON | 89,1% |
| 2020 | 12,9 K RON | 40,2 K RON | 32,2% |
| 2021 | 15,4 K RON | 44,1 K RON | 34,9% |
| 2022 | 75,0 K RON | 140,4 K RON | 53,4% |
| 2023 | 15,3 K RON | 54,1 K RON | 28,2% |
| 2024 | 11,0 K RON | 25,6 K RON | 42,9% |
| 2025 | 54,7 K RON | 72,8 K RON | 75,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 77,3 K RON | 130,6 K RON | 136,7 K RON | 237,8 K RON | 171,5 K RON | 151,5 K RON | 195,4 K RON | ▲ 29,0% |
| Rezultat net | 479 RON | 24,5 K RON | 25,3 K RON | 62,4 K RON | 38,0 K RON | 3,8 K RON | 3,4 K RON | ▼ 10,5% |
| Total active | 23,5 K RON | 40,2 K RON | 44,1 K RON | 140,4 K RON | 54,1 K RON | 25,6 K RON | 72,8 K RON | ▲ 184,3% |
| Capitaluri proprii | 2,7 K RON | 27,2 K RON | 28,7 K RON | 63,5 K RON | 38,5 K RON | 15,2 K RON | 18,6 K RON | ▲ 22,7% |
| Datorii totale | 20,9 K RON | 12,9 K RON | 15,4 K RON | 75,0 K RON | 15,3 K RON | 11,0 K RON | 54,7 K RON | ▲ 398,6% |
| Lichiditate curentă | 1,12 | 3,10 | 2,72 | 1,83 | 3,50 | 2,33 | 1,33 | ▼ 43,0% |
| Marjă netă (%) | 0,62 | 18,76 | 18,54 | 26,22 | 22,17 | 2,54 | 1,76 | ▼ 30,7% |
| Scor bonitate | 57 | 100 | 95 | 85 | 87 | 70 | 57 | ▼ 18,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (3,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 218,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.