Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SKY CARGO EXPRESS SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Otopeni, BUCUREŞTILOR, 224E, 2, 75100, Camera 226 si 228, Corp C2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 2.787.458 RON | 2.804.226 RON | 2.451.479 RON | 309.314 RON | 352.747 RON | 1.226.825 RON | 120.478 RON | 1.106.347 RON | 529.570 RON | 697.746 RON | 0 RON | 812.535 RON | 0 RON | 491 RON | 3 |
| 2020 | 13.245.959 RON | 13.395.940 RON | 12.965.799 RON | 364.827 RON | 430.141 RON | 2.060.504 RON | 336.729 RON | 1.723.775 RON | 365.707 RON | 1.695.702 RON | 0 RON | 1.585.962 RON | 0 RON | 905 RON | 3 |
| 2021 | 9.318.234 RON | 9.381.165 RON | 8.895.545 RON | 415.812 RON | 485.620 RON | 3.542.275 RON | 359.300 RON | 3.182.975 RON | 781.519 RON | 2.761.763 RON | 0 RON | 2.799.685 RON | 0 RON | 1.007 RON | 3 |
| 2022 | 11.764.460 RON | 11.899.713 RON | 11.271.757 RON | 543.336 RON | 627.956 RON | 3.160.766 RON | 1.024.212 RON | 2.136.554 RON | 1.324.855 RON | 1.837.085 RON | 0 RON | 850.201 RON | 0 RON | 1.174 RON | 4 |
| 2023 | 6.258.700 RON | 6.413.759 RON | 5.973.620 RON | 374.080 RON | 440.139 RON | 4.548.703 RON | 812.079 RON | 3.736.624 RON | 1.698.934 RON | 2.853.225 RON | 0 RON | 1.128.975 RON | 0 RON | 3.456 RON | 6 |
| 2024 | 11.239.829 RON | 12.806.425 RON | 11.997.204 RON | 687.188 RON | 809.221 RON | 6.551.154 RON | 1.085.775 RON | 5.465.379 RON | 2.320.905 RON | 4.271.027 RON | 0 RON | 3.171.256 RON | 0 RON | 40.778 RON | 6 |
| 2025 | 11.063.227 RON | 11.428.019 RON | 10.456.383 RON | 777.160 RON | 971.636 RON | 3.601.070 RON | 1.237.367 RON | 2.363.703 RON | 1.937.757 RON | 1.669.859 RON | 796 RON | 1.452.354 RON | 0 RON | 6.546 RON | 7 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5110 Transporturi aeriene de pasageri
- 5121 Transporturi aeriene de marfă
- 5223 Activități de servicii anexe transporturilor aeriene
- 5224 Manipulări
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5121 — Transporturi aeriene de marfă
Top format din 15 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,79 M RON | 13,25 M RON | 9,32 M RON | 11,76 M RON | 6,26 M RON | 11,24 M RON | 11,06 M RON |
| Venituri totale | 2,80 M RON | 13,40 M RON | 9,38 M RON | 11,90 M RON | 6,41 M RON | 12,81 M RON | 11,43 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,45 M RON | 12,97 M RON | 8,90 M RON | 11,27 M RON | 5,97 M RON | 12,00 M RON | 10,46 M RON |
| Rezultat net | 309,3 K RON | 364,8 K RON | 415,8 K RON | 543,3 K RON | 374,1 K RON | 687,2 K RON | 777,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 11,92 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,42 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,42 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,55 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,16 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 13.898,53 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,62 |
| Durata încasare (zile) | 48 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 697,7 K RON | 1,23 M RON | 56,9% |
| 2020 | 1,70 M RON | 2,06 M RON | 82,3% |
| 2021 | 2,76 M RON | 3,54 M RON | 78,0% |
| 2022 | 1,84 M RON | 3,16 M RON | 58,1% |
| 2023 | 2,85 M RON | 4,55 M RON | 62,7% |
| 2024 | 4,27 M RON | 6,55 M RON | 65,2% |
| 2025 | 1,67 M RON | 3,60 M RON | 46,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2,79 M RON | 13,25 M RON | 9,32 M RON | 11,76 M RON | 6,26 M RON | 11,24 M RON | 11,06 M RON | ▼ 1,6% |
| Rezultat net | 309,3 K RON | 364,8 K RON | 415,8 K RON | 543,3 K RON | 374,1 K RON | 687,2 K RON | 777,2 K RON | ▲ 13,1% |
| Total active | 1,23 M RON | 2,06 M RON | 3,54 M RON | 3,16 M RON | 4,55 M RON | 6,55 M RON | 3,60 M RON | ▼ 45,0% |
| Capitaluri proprii | 529,6 K RON | 365,7 K RON | 781,5 K RON | 1,32 M RON | 1,70 M RON | 2,32 M RON | 1,94 M RON | ▼ 16,5% |
| Datorii totale | 697,7 K RON | 1,70 M RON | 2,76 M RON | 1,84 M RON | 2,85 M RON | 4,27 M RON | 1,67 M RON | ▼ 60,9% |
| Lichiditate curentă | 1,59 | 1,02 | 1,15 | 1,16 | 1,31 | 1,28 | 1,42 | ▲ 10,6% |
| Marjă netă (%) | 11,10 | 2,75 | 4,46 | 4,62 | 5,98 | 6,11 | 7,02 | ▲ 14,9% |
| Scor bonitate | 77 | 65 | 65 | 75 | 67 | 75 | 80 | ▲ 6,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (777,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 11,92 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.