PASTA PEDRONI SRL
Date generale
Adresă
România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, BORHANCI, 1, 400481
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 96.253 RON | 97.823 RON | 63.802 RON | 29.394 RON | 34.021 RON | 63.158 RON | 14.074 RON | 49.084 RON | 62.806 RON | 475 RON | 11.714 RON | 1.599 RON | 0 RON | 123 RON | 1 |
| 2024 | 91.026 RON | 90.718 RON | 69.427 RON | 18.141 RON | 21.291 RON | 86.715 RON | 10.887 RON | 75.828 RON | 80.948 RON | 5.767 RON | 15.540 RON | 3.110 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 93.628 RON | 96.357 RON | 111.228 RON | −14.871 RON | −14.871 RON | 73.704 RON | 7.701 RON | 66.003 RON | 66.076 RON | 7.628 RON | 19.440 RON | 6.560 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1073 — Fabricarea macaroanelor, tăițeilor, cuș-cuș-ului și a altor produse făinoase similar
Top format din 15 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−14.871 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 96,3 K RON | 91,0 K RON | 93,6 K RON |
| Venituri totale | 97,8 K RON | 90,7 K RON | 96,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 63,8 K RON | 69,4 K RON | 111,2 K RON |
| Rezultat net | 29,4 K RON | 18,1 K RON | −14,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 91,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8,65 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 6,10 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 5,24 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 9,66 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 4,82 |
| Durata stocaj (zile) | 76 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 14,27 |
| Durata încasare (zile) | 26 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 475 RON | 63,2 K RON | 0,8% |
| 2024 | 5,8 K RON | 86,7 K RON | 6,7% |
| 2025 | 7,6 K RON | 73,7 K RON | 10,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 96,3 K RON | 91,0 K RON | 93,6 K RON | ▲ 2,9% |
| Rezultat net | 29,4 K RON | 18,1 K RON | −14,9 K RON | ▼ 182,0% |
| Total active | 63,2 K RON | 86,7 K RON | 73,7 K RON | ▼ 15,0% |
| Capitaluri proprii | 62,8 K RON | 80,9 K RON | 66,1 K RON | ▼ 18,4% |
| Datorii totale | 475 RON | 5,8 K RON | 7,6 K RON | ▲ 32,3% |
| Lichiditate curentă | 103,33 | 13,15 | 8,65 | ▼ 34,2% |
| Marjă netă (%) | 30,54 | 19,93 | -15,88 | ▼ 179,7% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 57 | ▼ 28,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Lichiditate curentă bună (8.65), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.