Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SAGGIO GROUP INTERNATIONAL SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, MAREŞAL ALEXANDRU AVERESCU, 5, 3, A, 2, 9, 11454
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 24.848 RON | 24.848 RON | 24.228 RON | 372 RON | 620 RON | 2.976 RON | 0 RON | 2.976 RON | 392 RON | 3.006 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 422 RON | 1 |
| 2020 | 58.509 RON | 61.284 RON | 34.808 RON | 25.960 RON | 26.476 RON | 32.216 RON | 2.868 RON | 29.348 RON | 26.352 RON | 6.286 RON | 0 RON | 979 RON | 0 RON | 422 RON | 1 |
| 2021 | 121.293 RON | 121.293 RON | 44.063 RON | 76.041 RON | 77.230 RON | 80.311 RON | 2.200 RON | 78.111 RON | 76.433 RON | 4.300 RON | 0 RON | 65.841 RON | 0 RON | 422 RON | 1 |
| 2022 | 356.748 RON | 356.748 RON | 76.867 RON | 276.544 RON | 279.881 RON | 278.180 RON | 190.398 RON | 87.782 RON | 276.784 RON | 7.083 RON | 0 RON | 85.396 RON | 0 RON | 5.687 RON | 1 |
| 2023 | 362.434 RON | 365.068 RON | 127.705 RON | 234.260 RON | 237.363 RON | 370.553 RON | 107.115 RON | 263.438 RON | 348.743 RON | 27.734 RON | 0 RON | 3.588 RON | 0 RON | 5.924 RON | 1 |
| 2024 | 331.218 RON | 332.976 RON | 175.508 RON | 152.624 RON | 157.468 RON | 187.088 RON | 53.671 RON | 133.417 RON | 153.729 RON | 39.585 RON | 0 RON | 89.366 RON | 0 RON | 6.226 RON | 1 |
| 2025 | 493.818 RON | 497.130 RON | 140.021 RON | 347.466 RON | 357.109 RON | 505.202 RON | 21.321 RON | 483.881 RON | 417.705 RON | 93.898 RON | 0 RON | 295.330 RON | 0 RON | 6.401 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (18)
- 5590 Alte servicii de cazare
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7413 Activități de design de interior
- 7414 Alte activități de design specializat
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6831 — Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
Top format din 2,994 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 24,8 K RON | 58,5 K RON | 121,3 K RON | 356,7 K RON | 362,4 K RON | 331,2 K RON | 493,8 K RON |
| Venituri totale | 24,8 K RON | 61,3 K RON | 121,3 K RON | 356,7 K RON | 365,1 K RON | 333,0 K RON | 497,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 24,2 K RON | 34,8 K RON | 44,1 K RON | 76,9 K RON | 127,7 K RON | 175,5 K RON | 140,0 K RON |
| Rezultat net | 372 RON | 26,0 K RON | 76,0 K RON | 276,5 K RON | 234,3 K RON | 152,6 K RON | 347,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 563,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,15 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 5,15 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,01 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,38 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,67 |
| Durata încasare (zile) | 218 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 3,0 K RON | 3,0 K RON | 101,0% |
| 2020 | 6,3 K RON | 32,2 K RON | 19,5% |
| 2021 | 4,3 K RON | 80,3 K RON | 5,4% |
| 2022 | 7,1 K RON | 278,2 K RON | 2,6% |
| 2023 | 27,7 K RON | 370,6 K RON | 7,5% |
| 2024 | 39,6 K RON | 187,1 K RON | 21,2% |
| 2025 | 93,9 K RON | 505,2 K RON | 18,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 24,8 K RON | 58,5 K RON | 121,3 K RON | 356,7 K RON | 362,4 K RON | 331,2 K RON | 493,8 K RON | ▲ 49,1% |
| Rezultat net | 372 RON | 26,0 K RON | 76,0 K RON | 276,5 K RON | 234,3 K RON | 152,6 K RON | 347,5 K RON | ▲ 127,7% |
| Total active | 3,0 K RON | 32,2 K RON | 80,3 K RON | 278,2 K RON | 370,6 K RON | 187,1 K RON | 505,2 K RON | ▲ 170,0% |
| Capitaluri proprii | 392 RON | 26,4 K RON | 76,4 K RON | 276,8 K RON | 348,7 K RON | 153,7 K RON | 417,7 K RON | ▲ 171,7% |
| Datorii totale | 3,0 K RON | 6,3 K RON | 4,3 K RON | 7,1 K RON | 27,7 K RON | 39,6 K RON | 93,9 K RON | ▲ 137,2% |
| Lichiditate curentă | 0,99 | 4,67 | 18,17 | 12,39 | 9,50 | 3,37 | 5,15 | ▲ 52,9% |
| Marjă netă (%) | 1,50 | 44,37 | 62,69 | 77,52 | 64,64 | 46,08 | 70,36 | ▲ 52,7% |
| Scor bonitate | 50 | 100 | 100 | 95 | 80 | 80 | 100 | ▲ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (347,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.15), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 563,2 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.