Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
OXIGEN TRAVEL NATURE SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos, EUROPA, 6BIS, J3, A, 1, 102
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 342.010 RON | 343.507 RON | 409.646 RON | −67.582 RON | −66.139 RON | 794.864 RON | 15.101 RON | 779.763 RON | 4.799 RON | 789.518 RON | −2.500 RON | 340.552 RON | 1.000 RON | 453 RON | 0 |
| 2020 | 471.331 RON | 509.059 RON | 363.946 RON | 140.532 RON | 145.113 RON | 420.132 RON | 106.196 RON | 313.936 RON | 139.902 RON | 280.230 RON | 0 RON | 28.011 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2021 | 633.232 RON | 648.494 RON | 500.393 RON | 141.896 RON | 148.101 RON | 526.987 RON | 240.249 RON | 286.738 RON | 281.798 RON | 246.777 RON | 0 RON | 81.324 RON | 0 RON | 1.588 RON | 3 |
| 2022 | 1.154.074 RON | 1.176.311 RON | 679.440 RON | 488.347 RON | 496.871 RON | 885.258 RON | 202.976 RON | 682.282 RON | 770.145 RON | 119.092 RON | 9.553 RON | 338.397 RON | 0 RON | 3.979 RON | 5 |
| 2023 | 1.080.198 RON | 1.118.557 RON | 1.079.188 RON | 28.548 RON | 39.369 RON | 926.988 RON | 219.803 RON | 707.185 RON | 773.281 RON | 155.265 RON | 10.073 RON | 449.923 RON | 0 RON | 1.558 RON | 4 |
| 2024 | 992.115 RON | 1.020.531 RON | 974.206 RON | 39.081 RON | 46.325 RON | 1.041.300 RON | 144.330 RON | 896.970 RON | 814.043 RON | 227.257 RON | 17.024 RON | 647.970 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 1.243.101 RON | 1.394.363 RON | 1.345.285 RON | 40.331 RON | 49.078 RON | 1.281.262 RON | 162.715 RON | 1.118.547 RON | 854.374 RON | 426.888 RON | 0 RON | 505.350 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7911 Activități ale agențiilor turistice
- 7912 Activități ale tur-operatorilor
- 7990 Alte servicii de rezervare și asistență turistică
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9319 Alte activități sportive n.c.a
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7912 — Activități ale tur-operatorilor
Top format din 54 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 342,0 K RON | 471,3 K RON | 633,2 K RON | 1,15 M RON | 1,08 M RON | 992,1 K RON | 1,24 M RON |
| Venituri totale | 343,5 K RON | 509,1 K RON | 648,5 K RON | 1,18 M RON | 1,12 M RON | 1,02 M RON | 1,39 M RON |
| Cheltuieli totale | 409,6 K RON | 363,9 K RON | 500,4 K RON | 679,4 K RON | 1,08 M RON | 974,2 K RON | 1,35 M RON |
| Rezultat net | −67,6 K RON | 140,5 K RON | 141,9 K RON | 488,3 K RON | 28,5 K RON | 39,1 K RON | 40,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,44 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,62 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,62 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,44 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,00 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,46 |
| Durata încasare (zile) | 148 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 789,5 K RON | 794,9 K RON | 99,3% |
| 2020 | 280,2 K RON | 420,1 K RON | 66,7% |
| 2021 | 246,8 K RON | 527,0 K RON | 46,8% |
| 2022 | 119,1 K RON | 885,3 K RON | 13,5% |
| 2023 | 155,3 K RON | 927,0 K RON | 16,8% |
| 2024 | 227,3 K RON | 1,04 M RON | 21,8% |
| 2025 | 426,9 K RON | 1,28 M RON | 33,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 342,0 K RON | 471,3 K RON | 633,2 K RON | 1,15 M RON | 1,08 M RON | 992,1 K RON | 1,24 M RON | ▲ 25,3% |
| Rezultat net | −67,6 K RON | 140,5 K RON | 141,9 K RON | 488,3 K RON | 28,5 K RON | 39,1 K RON | 40,3 K RON | ▲ 3,2% |
| Total active | 794,9 K RON | 420,1 K RON | 527,0 K RON | 885,3 K RON | 927,0 K RON | 1,04 M RON | 1,28 M RON | ▲ 23,0% |
| Capitaluri proprii | 4,8 K RON | 139,9 K RON | 281,8 K RON | 770,1 K RON | 773,3 K RON | 814,0 K RON | 854,4 K RON | ▲ 5,0% |
| Datorii totale | 789,5 K RON | 280,2 K RON | 246,8 K RON | 119,1 K RON | 155,3 K RON | 227,3 K RON | 426,9 K RON | ▲ 87,8% |
| Lichiditate curentă | 0,99 | 1,12 | 1,16 | 5,73 | 4,55 | 3,95 | 2,62 | ▼ 33,6% |
| Marjă netă (%) | -19,76 | 29,82 | 22,41 | 42,32 | 2,64 | 3,94 | 3,24 | ▼ 17,8% |
| Scor bonitate | 30 | 85 | 90 | 100 | 70 | 77 | 85 | ▲ 10,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (40,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.62), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,44 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.