Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TRK STOM CONSULTING SRL
Date generale
Adresă
România, Constanţa, Municipiul Constanţa, DIONISIE CEL MIC, 49, 18, A, P, 1, 900355, CAMERA NR.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 180.205 RON | 181.494 RON | 132.177 RON | 47.501 RON | 49.317 RON | 173.952 RON | 121.179 RON | 52.773 RON | 102.122 RON | 71.830 RON | 0 RON | 17.667 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 206.099 RON | 206.116 RON | 147.139 RON | 56.915 RON | 58.977 RON | 131.393 RON | 70.824 RON | 60.569 RON | 79.363 RON | 52.030 RON | 0 RON | 46.326 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 233.586 RON | 234.406 RON | 147.681 RON | 84.380 RON | 86.725 RON | 161.907 RON | 84.619 RON | 77.288 RON | 119.743 RON | 42.164 RON | 0 RON | 35.862 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Constanţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7320 — Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
Top format din 25 companii din județul Constanţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 180,2 K RON | 206,1 K RON | 233,6 K RON |
| Venituri totale | 181,5 K RON | 206,1 K RON | 234,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 132,2 K RON | 147,1 K RON | 147,7 K RON |
| Rezultat net | 47,5 K RON | 56,9 K RON | 84,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 260,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,83 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,83 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,98 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,84 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 6,51 |
| Durata încasare (zile) | 56 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 71,8 K RON | 174,0 K RON | 41,3% |
| 2024 | 52,0 K RON | 131,4 K RON | 39,6% |
| 2025 | 42,2 K RON | 161,9 K RON | 26,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 180,2 K RON | 206,1 K RON | 233,6 K RON | ▲ 13,3% |
| Rezultat net | 47,5 K RON | 56,9 K RON | 84,4 K RON | ▲ 48,3% |
| Total active | 174,0 K RON | 131,4 K RON | 161,9 K RON | ▲ 23,2% |
| Capitaluri proprii | 102,1 K RON | 79,4 K RON | 119,7 K RON | ▲ 50,9% |
| Datorii totale | 71,8 K RON | 52,0 K RON | 42,2 K RON | ▼ 19,0% |
| Lichiditate curentă | 0,73 | 1,16 | 1,83 | ▲ 57,5% |
| Marjă netă (%) | 26,36 | 27,62 | 36,12 | ▲ 30,8% |
| Scor bonitate | 70 | 90 | 95 | ▲ 5,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (84,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 260,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.