Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DECORURI PENTRU TORTURI SPECIALE SRL
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Baciu, Comuna Baciu, Magnoliei, 19, K, 1, 3, 11A, 407055
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 70.026 RON | 69.611 RON | 59.673 RON | 9.233 RON | 9.938 RON | 10.471 RON | 3.304 RON | 7.167 RON | −22.535 RON | 33.006 RON | 4.429 RON | 2.062 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 70.569 RON | 70.464 RON | 64.225 RON | 5.568 RON | 6.239 RON | 7.911 RON | 2.632 RON | 5.279 RON | −16.966 RON | 24.877 RON | 3.142 RON | 1.025 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 66.750 RON | 66.725 RON | 69.027 RON | −2.970 RON | −2.302 RON | 6.765 RON | 1.960 RON | 4.805 RON | −19.936 RON | 26.841 RON | 3.047 RON | 1.196 RON | 0 RON | 140 RON | 1 |
| 2022 | 89.320 RON | 89.301 RON | 70.517 RON | 16.980 RON | 18.784 RON | 8.717 RON | 1.288 RON | 7.429 RON | −2.956 RON | 11.673 RON | 2.684 RON | 1.859 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 179.888 RON | 179.888 RON | 153.594 RON | 24.530 RON | 26.294 RON | 29.965 RON | 616 RON | 29.349 RON | 21.574 RON | 9.155 RON | 7.558 RON | 4.725 RON | 0 RON | 764 RON | 1 |
| 2024 | 287.862 RON | 287.862 RON | 236.913 RON | 48.272 RON | 50.949 RON | 55.532 RON | 24.414 RON | 31.118 RON | 48.516 RON | 11.049 RON | 9.531 RON | 6.865 RON | 0 RON | 4.033 RON | 2 |
| 2025 | 352.946 RON | 353.146 RON | 326.902 RON | 21.096 RON | 26.244 RON | 58.965 RON | 19.253 RON | 39.712 RON | 21.340 RON | 41.655 RON | 9.275 RON | 28.450 RON | 0 RON | 4.030 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
- 1072 Fabricarea biscuiților și pișcoturilor; fabricarea prăjiturilor și a produselor conservate de patiserie
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1082 — Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
Top format din 16 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.95) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 70,0 K RON | 70,6 K RON | 66,8 K RON | 89,3 K RON | 179,9 K RON | 287,9 K RON | 352,9 K RON |
| Venituri totale | 69,6 K RON | 70,5 K RON | 66,7 K RON | 89,3 K RON | 179,9 K RON | 287,9 K RON | 353,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 59,7 K RON | 64,2 K RON | 69,0 K RON | 70,5 K RON | 153,6 K RON | 236,9 K RON | 326,9 K RON |
| Rezultat net | 9,2 K RON | 5,6 K RON | −3,0 K RON | 17,0 K RON | 24,5 K RON | 48,3 K RON | 21,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 359,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,95 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,73 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,05 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,42 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 38,05 |
| Durata stocaj (zile) | 10 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 12,41 |
| Durata încasare (zile) | 29 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 33,0 K RON | 10,5 K RON | 315,2% |
| 2020 | 24,9 K RON | 7,9 K RON | 314,5% |
| 2021 | 26,8 K RON | 6,8 K RON | 396,8% |
| 2022 | 11,7 K RON | 8,7 K RON | 133,9% |
| 2023 | 9,2 K RON | 30,0 K RON | 30,6% |
| 2024 | 11,0 K RON | 55,5 K RON | 19,9% |
| 2025 | 41,7 K RON | 59,0 K RON | 70,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 70,0 K RON | 70,6 K RON | 66,8 K RON | 89,3 K RON | 179,9 K RON | 287,9 K RON | 352,9 K RON | ▲ 22,6% |
| Rezultat net | 9,2 K RON | 5,6 K RON | −3,0 K RON | 17,0 K RON | 24,5 K RON | 48,3 K RON | 21,1 K RON | ▼ 56,3% |
| Total active | 10,5 K RON | 7,9 K RON | 6,8 K RON | 8,7 K RON | 30,0 K RON | 55,5 K RON | 59,0 K RON | ▲ 6,2% |
| Capitaluri proprii | −22,5 K RON | −17,0 K RON | −19,9 K RON | −3,0 K RON | 21,6 K RON | 48,5 K RON | 21,3 K RON | ▼ 56,0% |
| Datorii totale | 33,0 K RON | 24,9 K RON | 26,8 K RON | 11,7 K RON | 9,2 K RON | 11,0 K RON | 41,7 K RON | ▲ 277,0% |
| Lichiditate curentă | 0,22 | 0,21 | 0,18 | 0,64 | 3,21 | 2,82 | 0,95 | ▼ 66,1% |
| Marjă netă (%) | 13,19 | 7,89 | -4,45 | 19,01 | 13,64 | 16,77 | 5,98 | ▼ 64,3% |
| Scor bonitate | 42 | 30 | 12 | 60 | 100 | 95 | 60 | ▼ 36,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (21,1 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 359,1 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.