Publicitate

LOHAN DAIANA NTY S.R.L.

CUI: 38768864 J2018000080306 SRL Satu Mare, Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38768864
Cod înmatriculare J2018000080306
EUID ROONRC.J2018000080306
Data înmatriculării 2018-01-30
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 8 ani
Salariați (2025) 8 angajați

Adresă

România, Satu Mare, Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş, VRĂTICEL, 67, 445200

Țară: România
Județ: Satu Mare
Localitate: Loc. Negreşti-Oaş, Oraş Negreşti-Oaş
Stradă: VRĂTICEL
Număr: 67
Cod poștal: 445200

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 189.960 RON 189.960 RON 215.169 RON −27.109 RON −25.209 RON 114.847 RON 0 RON 114.847 RON 20.469 RON 94.378 RON 7.816 RON 71.240 RON 0 RON 0 RON 1
2020 294.421 RON 296.671 RON 255.174 RON 38.718 RON 41.497 RON 62.572 RON 0 RON 62.572 RON 59.187 RON 3.385 RON 0 RON 53.967 RON 0 RON 0 RON 1
2021 623.040 RON 647.794 RON 587.056 RON 55.257 RON 60.738 RON 178.204 RON 0 RON 178.204 RON 109.445 RON 68.759 RON 15.986 RON 137.805 RON 0 RON 0 RON 1
2022 851.116 RON 851.232 RON 814.256 RON 29.741 RON 36.976 RON 374.738 RON 208.463 RON 166.275 RON 109.186 RON 265.552 RON 21.116 RON 105.011 RON 0 RON 0 RON 2
2023 2.457.101 RON 2.457.195 RON 2.378.988 RON 57.321 RON 78.207 RON 463.692 RON 249.540 RON 214.152 RON 166.507 RON 297.185 RON 0 RON 174.364 RON 0 RON 0 RON 2
2024 11.298.721 RON 11.299.319 RON 10.917.028 RON 330.234 RON 382.291 RON 1.056.521 RON 221.737 RON 834.784 RON 496.741 RON 559.780 RON 10.508 RON 576.009 RON 0 RON 0 RON 5
2025 29.470.328 RON 29.513.975 RON 28.203.688 RON 1.127.433 RON 1.310.287 RON 3.808.732 RON 2.115.117 RON 1.693.615 RON 1.379.731 RON 2.429.001 RON 241.001 RON 1.319.075 RON 0 RON 0 RON 8

Reprezentanți și administratori (1)

LOHAN GHEORGHE DANIEL
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (5)

Lideri din domeniu

Top companii din Satu Mare, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 6 companii din județul Satu Mare. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.7) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
29,47 M RON
Rezultat Net 2025
1,13 M RON
Total Active 2025
3,81 M RON
Scor Bonitate
63/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 63/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 190,0 K RON 294,4 K RON 623,0 K RON 851,1 K RON 2,46 M RON 11,30 M RON 29,47 M RON
Venituri totale 190,0 K RON 296,7 K RON 647,8 K RON 851,2 K RON 2,46 M RON 11,30 M RON 29,51 M RON
Cheltuieli totale 215,2 K RON 255,2 K RON 587,1 K RON 814,3 K RON 2,38 M RON 10,92 M RON 28,20 M RON
Rezultat net −27,1 K RON 38,7 K RON 55,3 K RON 29,7 K RON 57,3 K RON 330,2 K RON 1,13 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 22,41 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,70 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,60 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,06 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,57 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,12 M RON (55.5%)
Active circulante1,69 M RON (44.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri241,0 K RON
Creanțe1,32 M RON
Numerar133,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 122,28
Durata stocaj (zile) 3
Rotație creanțe (ori/an) 22,34
Durata încasare (zile) 16

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,5%
Marjă netă
3,8%
ROA
29,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 94,4 K RON 114,8 K RON 82,2%
2020 3,4 K RON 62,6 K RON 5,4%
2021 68,8 K RON 178,2 K RON 38,6%
2022 265,6 K RON 374,7 K RON 70,9%
2023 297,2 K RON 463,7 K RON 64,1%
2024 559,8 K RON 1,06 M RON 53,0%
2025 2,43 M RON 3,81 M RON 63,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

63
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 190,0 K RON 294,4 K RON 623,0 K RON 851,1 K RON 2,46 M RON 11,30 M RON 29,47 M RON ▲ 160,8%
Rezultat net −27,1 K RON 38,7 K RON 55,3 K RON 29,7 K RON 57,3 K RON 330,2 K RON 1,13 M RON ▲ 241,4%
Total active 114,8 K RON 62,6 K RON 178,2 K RON 374,7 K RON 463,7 K RON 1,06 M RON 3,81 M RON ▲ 260,5%
Capitaluri proprii 20,5 K RON 59,2 K RON 109,4 K RON 109,2 K RON 166,5 K RON 496,7 K RON 1,38 M RON ▲ 177,8%
Datorii totale 94,4 K RON 3,4 K RON 68,8 K RON 265,6 K RON 297,2 K RON 559,8 K RON 2,43 M RON ▲ 333,9%
Lichiditate curentă 1,22 18,49 2,59 0,63 0,72 1,49 0,70 ▼ 53,2%
Marjă netă (%) -14,27 13,15 8,87 3,49 2,33 2,92 3,83 ▲ 31,2%
Scor bonitate 44 100 90 50 68 75 63 ▼ 16,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,13 M RON).
  • Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate