Publicitate

GENERAL FOOD TRADE S.R.L.

CUI: 41387398 J2019000777300 SRL Satu Mare, Municipiul Satu Mare
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41387398
Cod înmatriculare J2019000777300
EUID ROONRC.J2019000777300
Data înmatriculării 2019-07-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Satu Mare, Municipiul Satu Mare, CAREIULUI, 32, 10, 72

Țară: România
Județ: Satu Mare
Localitate: Municipiul Satu Mare
Stradă: CAREIULUI
Număr: 32
Bloc: 10
Apartament: 72

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 245.524 RON 253.359 RON 76.895 RON 147.485 RON 176.464 RON 341.750 RON 1.884 RON 339.866 RON 282.765 RON 58.985 RON 327 RON 20.930 RON 0 RON 0 RON 0
2024 712.333 RON 743.520 RON 529.830 RON 178.880 RON 213.690 RON 480.321 RON 105.636 RON 374.685 RON 446.645 RON 33.676 RON 327 RON 20.982 RON 0 RON 0 RON 0
2025 603.806 RON 610.137 RON 600.533 RON 5.333 RON 9.604 RON 561.453 RON 320.853 RON 240.600 RON 435.310 RON 133.643 RON 31.596 RON 71.410 RON 0 RON 7.500 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

GĂTINA STAN GHEORGHE GABRIEL
administrator
Satu Mare, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (8)

Lideri din domeniu

Top companii din Satu Mare, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 6 companii din județul Satu Mare. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
603,8 K RON
Rezultat Net 2025
5,3 K RON
Total Active 2025
561,5 K RON
Scor Bonitate
65/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 65/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 245,5 K RON 712,3 K RON 603,8 K RON
Venituri totale 253,4 K RON 743,5 K RON 610,1 K RON
Cheltuieli totale 76,9 K RON 529,8 K RON 600,5 K RON
Rezultat net 147,5 K RON 178,9 K RON 5,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 878,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,80 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,56 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,03 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 4,20 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate320,9 K RON (57.1%)
Active circulante240,6 K RON (42.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri31,6 K RON
Creanțe71,4 K RON
Numerar137,4 K RON
Alte active circulante180 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 19,11
Durata stocaj (zile) 19
Rotație creanțe (ori/an) 8,46
Durata încasare (zile) 43

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
1,6%
Marjă netă
0,9%
ROA
1,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 59,0 K RON 341,8 K RON 17,3%
2024 33,7 K RON 480,3 K RON 7,0%
2025 133,6 K RON 561,5 K RON 23,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

65
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 245,5 K RON 712,3 K RON 603,8 K RON ▼ 15,2%
Rezultat net 147,5 K RON 178,9 K RON 5,3 K RON ▼ 97,0%
Total active 341,8 K RON 480,3 K RON 561,5 K RON ▲ 16,9%
Capitaluri proprii 282,8 K RON 446,6 K RON 435,3 K RON ▼ 2,5%
Datorii totale 59,0 K RON 33,7 K RON 133,6 K RON ▲ 296,8%
Lichiditate curentă 5,76 11,13 1,80 ▼ 83,8%
Marjă netă (%) 60,07 25,11 0,88 ▼ 96,5%
Scor bonitate 87 100 65 ▼ 35,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (5,3 K RON).
  • Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 878,8 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate