Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GHOST ROASTERS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Sat Vişeu de Jos, Comuna Vişeu de Jos, VIŞEU DE JOS, 1848, 437390
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 1.984 RON | −1.984 RON | −1.984 RON | 208.843 RON | 0 RON | 208.843 RON | −2.567 RON | 11.410 RON | 0 RON | 200.059 RON | 200.000 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 139.236 RON | 245.590 RON | 277.410 RON | −32.416 RON | −31.820 RON | 209.811 RON | 179.180 RON | 30.631 RON | −34.983 RON | 104.276 RON | 20.162 RON | 7.820 RON | 140.518 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 242.823 RON | 421.067 RON | 378.115 RON | 39.846 RON | 42.952 RON | 247.296 RON | 172.839 RON | 74.457 RON | 4.863 RON | 128.186 RON | 42.939 RON | 4.014 RON | 114.247 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 370.891 RON | 644.364 RON | 598.613 RON | 42.302 RON | 45.751 RON | 219.733 RON | 148.398 RON | 71.335 RON | 47.165 RON | 84.592 RON | 52.738 RON | 4.027 RON | 87.976 RON | 0 RON | 4 |
| 2023 | 380.950 RON | 749.227 RON | 703.101 RON | 42.288 RON | 46.126 RON | 231.549 RON | 112.509 RON | 119.040 RON | 89.453 RON | 80.392 RON | 103.607 RON | 7.426 RON | 61.704 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 659.355 RON | 955.990 RON | 933.754 RON | 18.652 RON | 22.236 RON | 409.089 RON | 225.373 RON | 183.716 RON | 108.105 RON | 265.551 RON | 129.563 RON | 26.157 RON | 35.433 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 615.505 RON | 1.112.590 RON | 1.083.905 RON | 24.738 RON | 28.685 RON | 402.343 RON | 206.660 RON | 195.683 RON | 132.843 RON | 260.338 RON | 146.555 RON | 23.947 RON | 9.162 RON | 0 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (16)
- 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase
- 1083 Prelucrarea ceaiului și cafelei
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4639 Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5611 Restaurante
- 5612 Activități ale unităților mobile de alimentație
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1083 — Prelucrarea ceaiului și cafelei
Top format din 6 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.75) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 139,2 K RON | 242,8 K RON | 370,9 K RON | 381,0 K RON | 659,4 K RON | 615,5 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 245,6 K RON | 421,1 K RON | 644,4 K RON | 749,2 K RON | 956,0 K RON | 1,11 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,0 K RON | 277,4 K RON | 378,1 K RON | 598,6 K RON | 703,1 K RON | 933,8 K RON | 1,08 M RON |
| Rezultat net | −2,0 K RON | −32,4 K RON | 39,8 K RON | 42,3 K RON | 42,3 K RON | 18,7 K RON | 24,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 776,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,75 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,19 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,10 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,55 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 4,20 |
| Durata stocaj (zile) | 87 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 25,70 |
| Durata încasare (zile) | 14 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 11,4 K RON | 208,8 K RON | 5,5% |
| 2020 | 104,3 K RON | 209,8 K RON | 49,7% |
| 2021 | 128,2 K RON | 247,3 K RON | 51,8% |
| 2022 | 84,6 K RON | 219,7 K RON | 38,5% |
| 2023 | 80,4 K RON | 231,5 K RON | 34,7% |
| 2024 | 265,6 K RON | 409,1 K RON | 64,9% |
| 2025 | 260,3 K RON | 402,3 K RON | 64,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 139,2 K RON | 242,8 K RON | 370,9 K RON | 381,0 K RON | 659,4 K RON | 615,5 K RON | ▼ 6,7% |
| Rezultat net | −2,0 K RON | −32,4 K RON | 39,8 K RON | 42,3 K RON | 42,3 K RON | 18,7 K RON | 24,7 K RON | ▲ 32,6% |
| Total active | 208,8 K RON | 209,8 K RON | 247,3 K RON | 219,7 K RON | 231,5 K RON | 409,1 K RON | 402,3 K RON | ▼ 1,6% |
| Capitaluri proprii | −2,6 K RON | −35,0 K RON | 4,9 K RON | 47,2 K RON | 89,5 K RON | 108,1 K RON | 132,8 K RON | ▲ 22,9% |
| Datorii totale | 11,4 K RON | 104,3 K RON | 128,2 K RON | 84,6 K RON | 80,4 K RON | 265,6 K RON | 260,3 K RON | ▼ 2,0% |
| Lichiditate curentă | 18,30 | 0,29 | 0,58 | 0,84 | 1,48 | 0,69 | 0,75 | ▲ 8,6% |
| Marjă netă (%) | – | -23,28 | 16,41 | 11,41 | 11,10 | 2,83 | 4,02 | ▲ 42,0% |
| Scor bonitate | 44 | 12 | 66 | 73 | 72 | 50 | 63 | ▲ 26,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (24,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 776,2 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.