ANVAS COFFEE COMPANY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Căţelu, Comuna Glina, APUSULUI, 3B, 1, 77106, BIROUL 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 13.849.977 RON | 13.955.220 RON | 10.934.427 RON | 2.589.525 RON | 3.020.793 RON | 7.105.694 RON | 510.530 RON | 6.595.164 RON | 4.092.410 RON | 3.015.804 RON | 2.664.221 RON | 3.091.043 RON | 0 RON | 2.520 RON | 3 |
| 2024 | 14.133.850 RON | 14.156.738 RON | 11.700.962 RON | 2.120.199 RON | 2.455.776 RON | 8.776.538 RON | 638.110 RON | 8.138.428 RON | 5.963.914 RON | 2.816.236 RON | 3.368.534 RON | 3.655.266 RON | 0 RON | 3.612 RON | 4 |
| 2025 | 13.940.335 RON | 14.003.385 RON | 11.906.520 RON | 1.786.613 RON | 2.096.865 RON | 9.094.566 RON | 622.200 RON | 8.472.366 RON | 7.201.638 RON | 1.914.611 RON | 4.009.165 RON | 4.065.262 RON | 0 RON | 21.683 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (31)
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4636 Comerț cu ridicata al zahărului, ciocolatei și produselor zaharoase
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5611 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4637 — Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
Top format din 60 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 13,85 M RON | 14,13 M RON | 13,94 M RON |
| Venituri totale | 13,96 M RON | 14,16 M RON | 14,00 M RON |
| Cheltuieli totale | 10,93 M RON | 11,70 M RON | 11,91 M RON |
| Rezultat net | 2,59 M RON | 2,12 M RON | 1,79 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 14,07 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,43 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,33 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,21 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 4,75 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,48 |
| Durata stocaj (zile) | 105 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,43 |
| Durata încasare (zile) | 106 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 3,02 M RON | 7,11 M RON | 42,4% |
| 2024 | 2,82 M RON | 8,78 M RON | 32,1% |
| 2025 | 1,91 M RON | 9,09 M RON | 21,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 13,85 M RON | 14,13 M RON | 13,94 M RON | ▼ 1,4% |
| Rezultat net | 2,59 M RON | 2,12 M RON | 1,79 M RON | ▼ 15,7% |
| Total active | 7,11 M RON | 8,78 M RON | 9,09 M RON | ▲ 3,6% |
| Capitaluri proprii | 4,09 M RON | 5,96 M RON | 7,20 M RON | ▲ 20,8% |
| Datorii totale | 3,02 M RON | 2,82 M RON | 1,91 M RON | ▼ 32,0% |
| Lichiditate curentă | 2,19 | 2,89 | 4,43 | ▲ 53,1% |
| Marjă netă (%) | 18,70 | 15,00 | 12,82 | ▼ 14,5% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 87 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,79 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.43), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 14,07 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.