Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ELAROM EXIM 94 S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, VICTORIEI, 155, D1, 10, 10073, 1, tronson 6, parter, camera 5, biroul 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.838.559 RON | 2.013.612 RON | 2.058.830 RON | −64.574 RON | −45.218 RON | 9.034.502 RON | 5.477.041 RON | 3.557.461 RON | 1.805.541 RON | 7.040.797 RON | 0 RON | 3.260.304 RON | 192.282 RON | 4.118 RON | 1 |
| 2020 | 2.111.141 RON | 6.723.864 RON | 5.615.146 RON | 957.693 RON | 1.108.718 RON | 8.357.809 RON | 2.028.481 RON | 6.329.328 RON | 2.763.234 RON | 5.408.363 RON | 0 RON | 5.816.045 RON | 188.733 RON | 2.521 RON | 1 |
| 2021 | 1.543.631 RON | 1.744.584 RON | 1.587.539 RON | 119.185 RON | 157.045 RON | 7.874.825 RON | 1.891.737 RON | 5.983.088 RON | 4.862.059 RON | 2.840.394 RON | 0 RON | 5.681.006 RON | 174.191 RON | 1.819 RON | 1 |
| 2022 | 1.260.854 RON | 1.536.123 RON | 722.699 RON | 703.830 RON | 813.424 RON | 7.621.392 RON | 1.846.939 RON | 5.774.453 RON | 5.565.889 RON | 1.885.306 RON | 0 RON | 5.658.093 RON | 172.044 RON | 1.847 RON | 1 |
| 2023 | 1.262.001 RON | 1.530.728 RON | 1.137.337 RON | 343.121 RON | 393.391 RON | 7.650.741 RON | 1.802.379 RON | 5.848.362 RON | 5.909.009 RON | 1.569.120 RON | 0 RON | 5.513.712 RON | 174.835 RON | 2.223 RON | 1 |
| 2024 | 1.226.473 RON | 1.343.031 RON | 961.214 RON | 339.512 RON | 381.817 RON | 7.885.104 RON | 1.775.974 RON | 6.109.130 RON | 6.248.522 RON | 1.462.216 RON | 0 RON | 5.638.976 RON | 175.102 RON | 736 RON | 1 |
| 2025 | 1.202.387 RON | 1.453.306 RON | 1.021.946 RON | 361.155 RON | 431.360 RON | 8.351.132 RON | 1.751.200 RON | 6.599.932 RON | 6.609.676 RON | 1.583.648 RON | 0 RON | 5.902.707 RON | 161.140 RON | 3.332 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Top format din 4,703 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,84 M RON | 2,11 M RON | 1,54 M RON | 1,26 M RON | 1,26 M RON | 1,23 M RON | 1,20 M RON |
| Venituri totale | 2,01 M RON | 6,72 M RON | 1,74 M RON | 1,54 M RON | 1,53 M RON | 1,34 M RON | 1,45 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,06 M RON | 5,62 M RON | 1,59 M RON | 722,7 K RON | 1,14 M RON | 961,2 K RON | 1,02 M RON |
| Rezultat net | −64,6 K RON | 957,7 K RON | 119,2 K RON | 703,8 K RON | 343,1 K RON | 339,5 K RON | 361,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 926,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,17 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,17 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,44 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 5,27 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,20 |
| Durata încasare (zile) | 1.792 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 7,04 M RON | 9,03 M RON | 77,9% |
| 2020 | 5,41 M RON | 8,36 M RON | 64,7% |
| 2021 | 2,84 M RON | 7,87 M RON | 36,1% |
| 2022 | 1,89 M RON | 7,62 M RON | 24,7% |
| 2023 | 1,57 M RON | 7,65 M RON | 20,5% |
| 2024 | 1,46 M RON | 7,89 M RON | 18,5% |
| 2025 | 1,58 M RON | 8,35 M RON | 19,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,84 M RON | 2,11 M RON | 1,54 M RON | 1,26 M RON | 1,26 M RON | 1,23 M RON | 1,20 M RON | ▼ 2,0% |
| Rezultat net | −64,6 K RON | 957,7 K RON | 119,2 K RON | 703,8 K RON | 343,1 K RON | 339,5 K RON | 361,2 K RON | ▲ 6,4% |
| Total active | 9,03 M RON | 8,36 M RON | 7,87 M RON | 7,62 M RON | 7,65 M RON | 7,89 M RON | 8,35 M RON | ▲ 5,9% |
| Capitaluri proprii | 1,81 M RON | 2,76 M RON | 4,86 M RON | 5,57 M RON | 5,91 M RON | 6,25 M RON | 6,61 M RON | ▲ 5,8% |
| Datorii totale | 7,04 M RON | 5,41 M RON | 2,84 M RON | 1,89 M RON | 1,57 M RON | 1,46 M RON | 1,58 M RON | ▲ 8,3% |
| Lichiditate curentă | 0,51 | 1,17 | 2,11 | 3,06 | 3,73 | 4,18 | 4,17 | ▼ 0,3% |
| Marjă netă (%) | -3,51 | 45,36 | 7,72 | 55,82 | 27,19 | 27,68 | 30,04 | ▲ 8,5% |
| Scor bonitate | 37 | 85 | 82 | 95 | 87 | 87 | 87 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (361,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.17), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.