Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PREDAMOB MTP S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Neamţ, Loc. Târgu Neamţ, Oraş Târgu Neamţ, ŞTEFAN CEL MARE, M, B, 2, 31, 615200
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 110.785 RON | 110.785 RON | 98.888 RON | 10.789 RON | 11.897 RON | 24.092 RON | 0 RON | 24.092 RON | 10.989 RON | 13.103 RON | 18.026 RON | 5.749 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 191.430 RON | 191.430 RON | 137.406 RON | 52.110 RON | 54.024 RON | 74.164 RON | 0 RON | 74.164 RON | 63.099 RON | 11.065 RON | 40.921 RON | 17.481 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 202.166 RON | 202.166 RON | 139.027 RON | 61.469 RON | 63.139 RON | 140.675 RON | 0 RON | 140.675 RON | 124.568 RON | 16.107 RON | 60.912 RON | 17.482 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 225.090 RON | 225.091 RON | 117.227 RON | 105.613 RON | 107.864 RON | 275.011 RON | 0 RON | 275.011 RON | 230.181 RON | 44.830 RON | 76.123 RON | 17.482 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 190.405 RON | 190.405 RON | 135.503 RON | 52.998 RON | 54.902 RON | 294.737 RON | 0 RON | 294.737 RON | 283.179 RON | 11.558 RON | 92.988 RON | 177.546 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 255.355 RON | 269.573 RON | 186.110 RON | 80.909 RON | 83.463 RON | 398.986 RON | 17.834 RON | 381.152 RON | 364.088 RON | 34.898 RON | 104.088 RON | 245.363 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 229.210 RON | 239.678 RON | 216.971 RON | 20.415 RON | 22.707 RON | 470.203 RON | 12.857 RON | 457.346 RON | 384.503 RON | 85.700 RON | 188.720 RON | 204.540 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (8)
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Lideri din domeniu
Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4779 — Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
Top format din 49 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 110,8 K RON | 191,4 K RON | 202,2 K RON | 225,1 K RON | 190,4 K RON | 255,4 K RON | 229,2 K RON |
| Venituri totale | 110,8 K RON | 191,4 K RON | 202,2 K RON | 225,1 K RON | 190,4 K RON | 269,6 K RON | 239,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 98,9 K RON | 137,4 K RON | 139,0 K RON | 117,2 K RON | 135,5 K RON | 186,1 K RON | 217,0 K RON |
| Rezultat net | 10,8 K RON | 52,1 K RON | 61,5 K RON | 105,6 K RON | 53,0 K RON | 80,9 K RON | 20,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 268,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 5,34 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,13 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,75 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,49 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,21 |
| Durata stocaj (zile) | 301 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,12 |
| Durata încasare (zile) | 326 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 13,1 K RON | 24,1 K RON | 54,4% |
| 2020 | 11,1 K RON | 74,2 K RON | 14,9% |
| 2021 | 16,1 K RON | 140,7 K RON | 11,5% |
| 2022 | 44,8 K RON | 275,0 K RON | 16,3% |
| 2023 | 11,6 K RON | 294,7 K RON | 3,9% |
| 2024 | 34,9 K RON | 399,0 K RON | 8,8% |
| 2025 | 85,7 K RON | 470,2 K RON | 18,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 110,8 K RON | 191,4 K RON | 202,2 K RON | 225,1 K RON | 190,4 K RON | 255,4 K RON | 229,2 K RON | ▼ 10,2% |
| Rezultat net | 10,8 K RON | 52,1 K RON | 61,5 K RON | 105,6 K RON | 53,0 K RON | 80,9 K RON | 20,4 K RON | ▼ 74,8% |
| Total active | 24,1 K RON | 74,2 K RON | 140,7 K RON | 275,0 K RON | 294,7 K RON | 399,0 K RON | 470,2 K RON | ▲ 17,8% |
| Capitaluri proprii | 11,0 K RON | 63,1 K RON | 124,6 K RON | 230,2 K RON | 283,2 K RON | 364,1 K RON | 384,5 K RON | ▲ 5,6% |
| Datorii totale | 13,1 K RON | 11,1 K RON | 16,1 K RON | 44,8 K RON | 11,6 K RON | 34,9 K RON | 85,7 K RON | ▲ 145,6% |
| Lichiditate curentă | 1,84 | 6,70 | 8,73 | 6,13 | 25,50 | 10,92 | 5,34 | ▼ 51,1% |
| Marjă netă (%) | 9,74 | 27,22 | 30,41 | 46,92 | 27,83 | 31,68 | 8,91 | ▼ 71,9% |
| Scor bonitate | 72 | 100 | 100 | 95 | 87 | 95 | 75 | ▼ 21,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (20,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (5.34), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 268,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.