Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CENTRUL DE COPII LA DEDE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Loc. Târgu Lăpuş, Oraş Târgu Lăpuş, TINERETULUI, 42A, 435600
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 25.997 RON | 83.018 RON | 55.573 RON | 27.156 RON | 27.445 RON | 156.132 RON | 36.684 RON | 119.448 RON | 27.356 RON | 4.582 RON | 1.125 RON | 44.585 RON | 124.194 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 43.265 RON | 118.396 RON | 136.957 RON | −18.967 RON | −18.561 RON | 64.727 RON | 50.160 RON | 14.567 RON | 8.389 RON | 6.616 RON | 0 RON | 0 RON | 49.722 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 35.510 RON | 51.448 RON | 61.546 RON | −10.453 RON | −10.098 RON | 44.424 RON | 33.785 RON | 10.639 RON | −2.064 RON | 12.703 RON | 0 RON | 3.998 RON | 33.785 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 77.215 RON | 88.549 RON | 61.922 RON | 25.855 RON | 26.627 RON | 49.421 RON | 22.450 RON | 26.971 RON | 23.791 RON | 3.180 RON | 0 RON | 0 RON | 22.450 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 69.981 RON | 78.628 RON | 77.213 RON | 716 RON | 1.415 RON | 45.530 RON | 13.804 RON | 31.726 RON | 24.507 RON | 7.219 RON | 0 RON | 0 RON | 13.804 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 70.950 RON | 76.603 RON | 69.982 RON | 5.619 RON | 6.621 RON | 42.769 RON | 8.151 RON | 34.618 RON | 30.126 RON | 4.492 RON | 0 RON | 0 RON | 8.151 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 58.892 RON | 63.688 RON | 58.786 RON | 4.120 RON | 4.902 RON | 42.550 RON | 3.369 RON | 39.181 RON | 34.246 RON | 4.935 RON | 0 RON | 0 RON | 3.369 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8551 — Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
Top format din 6 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 26,0 K RON | 43,3 K RON | 35,5 K RON | 77,2 K RON | 70,0 K RON | 71,0 K RON | 58,9 K RON |
| Venituri totale | 83,0 K RON | 118,4 K RON | 51,4 K RON | 88,5 K RON | 78,6 K RON | 76,6 K RON | 63,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 55,6 K RON | 137,0 K RON | 61,5 K RON | 61,9 K RON | 77,2 K RON | 70,0 K RON | 58,8 K RON |
| Rezultat net | 27,2 K RON | −19,0 K RON | −10,5 K RON | 25,9 K RON | 716 RON | 5,6 K RON | 4,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 81,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,94 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 7,94 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 7,94 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 8,62 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 4,6 K RON | 156,1 K RON | 2,9% |
| 2020 | 6,6 K RON | 64,7 K RON | 10,2% |
| 2021 | 12,7 K RON | 44,4 K RON | 28,6% |
| 2022 | 3,2 K RON | 49,4 K RON | 6,4% |
| 2023 | 7,2 K RON | 45,5 K RON | 15,9% |
| 2024 | 4,5 K RON | 42,8 K RON | 10,5% |
| 2025 | 4,9 K RON | 42,6 K RON | 11,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 26,0 K RON | 43,3 K RON | 35,5 K RON | 77,2 K RON | 70,0 K RON | 71,0 K RON | 58,9 K RON | ▼ 17,0% |
| Rezultat net | 27,2 K RON | −19,0 K RON | −10,5 K RON | 25,9 K RON | 716 RON | 5,6 K RON | 4,1 K RON | ▼ 26,7% |
| Total active | 156,1 K RON | 64,7 K RON | 44,4 K RON | 49,4 K RON | 45,5 K RON | 42,8 K RON | 42,6 K RON | ▼ 0,5% |
| Capitaluri proprii | 27,4 K RON | 8,4 K RON | −2,1 K RON | 23,8 K RON | 24,5 K RON | 30,1 K RON | 34,2 K RON | ▲ 13,7% |
| Datorii totale | 4,6 K RON | 6,6 K RON | 12,7 K RON | 3,2 K RON | 7,2 K RON | 4,5 K RON | 4,9 K RON | ▲ 9,9% |
| Lichiditate curentă | 26,07 | 2,20 | 0,84 | 8,48 | 4,39 | 7,71 | 7,94 | ▲ 3,0% |
| Marjă netă (%) | 104,46 | -43,84 | -29,44 | 33,48 | 1,02 | 7,92 | 7,00 | ▼ 11,6% |
| Scor bonitate | 77 | 54 | 24 | 95 | 70 | 90 | 82 | ▼ 8,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (7.94), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 81,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.