Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

DGL ÎNCHIRIERI AUTO S.R.L.

CUI: 41433516 J2019000919386 SRL Vâlcea, Sat Budeşti, Comuna Budeşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41433516
Cod înmatriculare J2019000919386
EUID ROONRC.J2019000919386
Data înmatriculării 2019-07-23
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani

Adresă

România, Vâlcea, Sat Budeşti, Comuna Budeşti, Aninilor, 4, 247055

Țară: România
Județ: Vâlcea
Localitate: Sat Budeşti, Comuna Budeşti
Stradă: Aninilor
Număr: 4
Cod poștal: 247055

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 3.956 RON 11.525 RON 14.551 RON −3.066 RON −3.026 RON 105.498 RON 100.119 RON 5.379 RON −2.866 RON 6.146 RON 0 RON 0 RON 102.218 RON 0 RON 0
2020 45.637 RON 74.744 RON 68.074 RON 6.362 RON 6.670 RON 79.163 RON 74.347 RON 4.816 RON 3.496 RON 2.556 RON 0 RON 0 RON 73.111 RON 0 RON 1
2021 42.536 RON 68.026 RON 54.948 RON 12.614 RON 13.078 RON 65.380 RON 48.857 RON 16.523 RON 16.111 RON 1.649 RON 0 RON 0 RON 47.620 RON 0 RON 1
2022 13.275 RON 54.248 RON 69.039 RON −15.114 RON −14.791 RON 24.333 RON 23.366 RON 967 RON −9.530 RON 11.733 RON 0 RON 0 RON 22.130 RON 0 RON 1
2023 34.870 RON 57.000 RON 38.504 RON 15.537 RON 18.496 RON 16.104 RON 0 RON 16.104 RON 6.008 RON 10.096 RON 0 RON 9.913 RON 0 RON 0 RON 1
2024 24.986 RON 34.986 RON 20.379 RON 12.317 RON 14.607 RON 14.852 RON 0 RON 14.852 RON 12.557 RON 2.295 RON 0 RON 683 RON 0 RON 0 RON 0
2025 4.950 RON 5.020 RON 4.613 RON 352 RON 407 RON 15.204 RON 0 RON 15.204 RON 12.909 RON 2.295 RON 0 RON 697 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

LUPU GEORGE-DANIEL
administrator
Vâlcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 33 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
5,0 K RON
Rezultat Net 2025
352 RON
Total Active 2025
15,2 K RON
Scor Bonitate
82/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 82/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 4,0 K RON 45,6 K RON 42,5 K RON 13,3 K RON 34,9 K RON 25,0 K RON 5,0 K RON
Venituri totale 11,5 K RON 74,7 K RON 68,0 K RON 54,2 K RON 57,0 K RON 35,0 K RON 5,0 K RON
Cheltuieli totale 14,6 K RON 68,1 K RON 54,9 K RON 69,0 K RON 38,5 K RON 20,4 K RON 4,6 K RON
Rezultat net −3,1 K RON 6,4 K RON 12,6 K RON −15,1 K RON 15,5 K RON 12,3 K RON 352 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 17,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 6,62 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 6,62 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 6,32 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 6,62 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante15,2 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe697 RON
Numerar14,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 7,10
Durata încasare (zile) 51

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
8,2%
Marjă netă
7,1%
ROA
2,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 6,1 K RON 105,5 K RON 5,8%
2020 2,6 K RON 79,2 K RON 3,2%
2021 1,6 K RON 65,4 K RON 2,5%
2022 11,7 K RON 24,3 K RON 48,2%
2023 10,1 K RON 16,1 K RON 62,7%
2024 2,3 K RON 14,9 K RON 15,5%
2025 2,3 K RON 15,2 K RON 15,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

82
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 4,0 K RON 45,6 K RON 42,5 K RON 13,3 K RON 34,9 K RON 25,0 K RON 5,0 K RON ▼ 80,2%
Rezultat net −3,1 K RON 6,4 K RON 12,6 K RON −15,1 K RON 15,5 K RON 12,3 K RON 352 RON ▼ 97,1%
Total active 105,5 K RON 79,2 K RON 65,4 K RON 24,3 K RON 16,1 K RON 14,9 K RON 15,2 K RON ▲ 2,4%
Capitaluri proprii −2,9 K RON 3,5 K RON 16,1 K RON −9,5 K RON 6,0 K RON 12,6 K RON 12,9 K RON ▲ 2,8%
Datorii totale 6,1 K RON 2,6 K RON 1,6 K RON 11,7 K RON 10,1 K RON 2,3 K RON 2,3 K RON ▲ 0,0%
Lichiditate curentă 0,88 1,88 10,02 0,08 1,60 6,47 6,62 ▲ 2,4%
Marjă netă (%) -77,50 13,94 29,65 -113,85 44,56 49,30 7,11 ▼ 85,6%
Scor bonitate 24 78 85 12 90 87 82 ▼ 5,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (352 RON).
  • •Lichiditate curentă bună (6.62), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 82/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 17,7 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.