Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PRO ELECTRIC DEPOT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Maramureş, Loc. Vişeu de Sus, Oraş Viseu de Sus, MIERLEI, 52 A, 435700
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 328.608 RON | 329.806 RON | 304.450 RON | 22.066 RON | 25.356 RON | 174.289 RON | 2.723 RON | 171.566 RON | 22.266 RON | 136.225 RON | 120.530 RON | 16.472 RON | 15.798 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 980.745 RON | 987.118 RON | 857.762 RON | 120.603 RON | 129.356 RON | 458.092 RON | 2.214 RON | 455.878 RON | 142.869 RON | 315.223 RON | 314.972 RON | 119.378 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 1.972.390 RON | 1.975.231 RON | 1.717.813 RON | 241.856 RON | 257.418 RON | 967.170 RON | 186.252 RON | 780.918 RON | 384.725 RON | 582.445 RON | 433.729 RON | 278.610 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 2.823.590 RON | 2.827.981 RON | 2.590.949 RON | 216.519 RON | 237.032 RON | 1.413.258 RON | 367.040 RON | 1.046.218 RON | 301.244 RON | 1.112.014 RON | 447.721 RON | 483.215 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 3.363.082 RON | 3.368.981 RON | 2.984.050 RON | 343.690 RON | 384.931 RON | 2.250.597 RON | 354.969 RON | 1.895.628 RON | 644.934 RON | 1.609.024 RON | 528.694 RON | 1.100.957 RON | 0 RON | 3.361 RON | 1 |
| 2024 | 2.517.662 RON | 2.821.780 RON | 2.674.503 RON | 124.811 RON | 147.277 RON | 3.119.612 RON | 1.195.582 RON | 1.924.030 RON | 769.745 RON | 2.349.867 RON | 941.558 RON | 657.505 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 3.005.346 RON | 3.083.361 RON | 2.955.639 RON | 106.325 RON | 127.722 RON | 3.193.396 RON | 1.473.933 RON | 1.719.463 RON | 908.816 RON | 2.156.962 RON | 581.409 RON | 1.081.978 RON | 127.618 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (28)
- 2611 Fabricarea componentelor electronice
- 2612 Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
- 2630 Fabricarea echipamentelor de comunicații
- 2651 Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
- 2660 Fabricarea de echipamente pentru radiologie, electrodiagnostic și electroterapie
- 2711 Fabricarea motoarelor, generatoarelor și transformatoarelor electrice
- 2712 Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
- 2720 Fabricarea de acumulatori și baterii
- 2731 Fabricarea de cabluri cu fibră optică
- 2732 Fabricarea altor fire și cabluri electrice și electronice
- 2733 Fabricarea dispozitivelor de conexiune pentru fire și cabluri electrice și electronice
- 2740 Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
- 2751 Fabricarea de aparate electrocasnice
- 2790 Fabricarea altor echipamente electrice
- 2824 Fabricarea mașinilor-unelte portabile acționate electric
- 2931 Fabricarea de echipamente electrice și electronice pentru autovehicule și pentru motoare de autovehicule
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
Lideri din domeniu
Top companii din Maramureş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4664 — Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
Top format din 15 companii din județul Maramureş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.8) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 328,6 K RON | 980,7 K RON | 1,97 M RON | 2,82 M RON | 3,36 M RON | 2,52 M RON | 3,01 M RON |
| Venituri totale | 329,8 K RON | 987,1 K RON | 1,98 M RON | 2,83 M RON | 3,37 M RON | 2,82 M RON | 3,08 M RON |
| Cheltuieli totale | 304,5 K RON | 857,8 K RON | 1,72 M RON | 2,59 M RON | 2,98 M RON | 2,67 M RON | 2,96 M RON |
| Rezultat net | 22,1 K RON | 120,6 K RON | 241,9 K RON | 216,5 K RON | 343,7 K RON | 124,8 K RON | 106,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,93 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,80 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,53 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,48 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 5,17 |
| Durata stocaj (zile) | 71 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,78 |
| Durata încasare (zile) | 131 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 136,2 K RON | 174,3 K RON | 78,2% |
| 2020 | 315,2 K RON | 458,1 K RON | 68,8% |
| 2021 | 582,4 K RON | 967,2 K RON | 60,2% |
| 2022 | 1,11 M RON | 1,41 M RON | 78,7% |
| 2023 | 1,61 M RON | 2,25 M RON | 71,5% |
| 2024 | 2,35 M RON | 3,12 M RON | 75,3% |
| 2025 | 2,16 M RON | 3,19 M RON | 67,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 328,6 K RON | 980,7 K RON | 1,97 M RON | 2,82 M RON | 3,36 M RON | 2,52 M RON | 3,01 M RON | ▲ 19,4% |
| Rezultat net | 22,1 K RON | 120,6 K RON | 241,9 K RON | 216,5 K RON | 343,7 K RON | 124,8 K RON | 106,3 K RON | ▼ 14,8% |
| Total active | 174,3 K RON | 458,1 K RON | 967,2 K RON | 1,41 M RON | 2,25 M RON | 3,12 M RON | 3,19 M RON | ▲ 2,4% |
| Capitaluri proprii | 22,3 K RON | 142,9 K RON | 384,7 K RON | 301,2 K RON | 644,9 K RON | 769,7 K RON | 908,8 K RON | ▲ 18,1% |
| Datorii totale | 136,2 K RON | 315,2 K RON | 582,4 K RON | 1,11 M RON | 1,61 M RON | 2,35 M RON | 2,16 M RON | ▼ 8,2% |
| Lichiditate curentă | 1,26 | 1,45 | 1,34 | 0,94 | 1,18 | 0,82 | 0,80 | ▼ 2,6% |
| Marjă netă (%) | 6,71 | 12,30 | 12,26 | 7,67 | 10,22 | 4,96 | 3,54 | ▼ 28,6% |
| Scor bonitate | 62 | 85 | 80 | 55 | 80 | 43 | 50 | ▲ 16,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (106,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,93 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.