Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
HEMP PRODUCTS INTERNATIONAL S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Vâlcea, Sat Bârseşti, Comuna Mihăeşti, Troiţei, 13, nr. cad. 37249, C.F. 37249
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 2.513 RON | −2.513 RON | −2.513 RON | 229.095 RON | 1.091 RON | 228.004 RON | −1.513 RON | 230.608 RON | 49.227 RON | 178.417 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 136.380 RON | 368.415 RON | 358.984 RON | 6.178 RON | 9.431 RON | 934.771 RON | 712.304 RON | 222.467 RON | 4.665 RON | 930.106 RON | 81.880 RON | 117.216 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 303.674 RON | 739.125 RON | 483.141 RON | 251.601 RON | 255.984 RON | 1.309.509 RON | 741.617 RON | 567.892 RON | 256.266 RON | 1.053.243 RON | 253.593 RON | 219.136 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 204.675 RON | 1.005.613 RON | 697.756 RON | 304.069 RON | 307.857 RON | 1.632.448 RON | 660.543 RON | 971.905 RON | 555.015 RON | 1.219.842 RON | 164.979 RON | 754.266 RON | 0 RON | 142.409 RON | 2 |
| 2023 | 239.670 RON | 1.117.279 RON | 1.003.794 RON | 109.149 RON | 113.485 RON | 1.613.396 RON | 806.443 RON | 806.953 RON | 663.847 RON | 1.053.146 RON | 279.123 RON | 222.273 RON | 0 RON | 103.597 RON | 2 |
| 2024 | 666.008 RON | 1.822.263 RON | 1.709.465 RON | 112.798 RON | 112.798 RON | 2.316.944 RON | 1.070.900 RON | 1.246.044 RON | 776.645 RON | 1.698.907 RON | 426.609 RON | 814.174 RON | 0 RON | 158.608 RON | 4 |
| 2025 | 756.543 RON | 2.366.901 RON | 2.318.193 RON | 48.708 RON | 48.708 RON | 2.715.779 RON | 673.048 RON | 2.042.731 RON | 824.355 RON | 2.053.255 RON | 855.215 RON | 1.084.975 RON | 0 RON | 161.831 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (30)
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0112 Cultivarea orezului
- 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
- 0114 Cultivarea trestiei de zahăr
- 0116 Cultivarea plantelor pentru fibre textile
- 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
- 0121 Cultivarea strugurilor
- 0122 Cultivarea fructelor tropicale și subtropicale
- 0123 Cultivarea fructelor citrice
- 0124 Cultivarea fructelor semințoase și sâmburoase
- 0125 Cultivarea altor pomi fructiferi, a arbuștilor fructiferi, căpșunilor și a nuciferelor
- 0126 Cultivarea fructelor oleaginoase
- 0127 Cultivarea plantelor pentru prepararea băuturilor
- 0128 Cultivarea condimentelor, plantelor aromatice, medicinale și a plantelor de uz farmaceutic
- 0129 Cultivarea altor plante permanente
- 0130 Cultivarea plantelor pentru înmulțire
- 0141 Creșterea bovinelor de lapte
- 0142 Creșterea altor bovine
- 0145 Creșterea ovinelor și caprinelor
- 0146 Creșterea porcinelor
- 0147 Creșterea păsărilor
- 0148 Creșterea altor animale
- 0150 Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0162 Activități auxiliare pentru creșterea animalelor
- 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
Lideri din domeniu
Top companii din Vâlcea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0111 — Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Top format din 30 companii din județul Vâlcea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.99) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 136,4 K RON | 303,7 K RON | 204,7 K RON | 239,7 K RON | 666,0 K RON | 756,5 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 368,4 K RON | 739,1 K RON | 1,01 M RON | 1,12 M RON | 1,82 M RON | 2,37 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,5 K RON | 359,0 K RON | 483,1 K RON | 697,8 K RON | 1,00 M RON | 1,71 M RON | 2,32 M RON |
| Rezultat net | −2,5 K RON | 6,2 K RON | 251,6 K RON | 304,1 K RON | 109,1 K RON | 112,8 K RON | 48,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 796,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,99 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,58 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,05 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,32 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,88 |
| Durata stocaj (zile) | 413 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,70 |
| Durata încasare (zile) | 524 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 230,6 K RON | 229,1 K RON | 100,7% |
| 2020 | 930,1 K RON | 934,8 K RON | 99,5% |
| 2021 | 1,05 M RON | 1,31 M RON | 80,4% |
| 2022 | 1,22 M RON | 1,63 M RON | 74,7% |
| 2023 | 1,05 M RON | 1,61 M RON | 65,3% |
| 2024 | 1,70 M RON | 2,32 M RON | 73,3% |
| 2025 | 2,05 M RON | 2,72 M RON | 75,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 136,4 K RON | 303,7 K RON | 204,7 K RON | 239,7 K RON | 666,0 K RON | 756,5 K RON | ▲ 13,6% |
| Rezultat net | −2,5 K RON | 6,2 K RON | 251,6 K RON | 304,1 K RON | 109,1 K RON | 112,8 K RON | 48,7 K RON | ▼ 56,8% |
| Total active | 229,1 K RON | 934,8 K RON | 1,31 M RON | 1,63 M RON | 1,61 M RON | 2,32 M RON | 2,72 M RON | ▲ 17,2% |
| Capitaluri proprii | −1,5 K RON | 4,7 K RON | 256,3 K RON | 555,0 K RON | 663,8 K RON | 776,6 K RON | 824,4 K RON | ▲ 6,1% |
| Datorii totale | 230,6 K RON | 930,1 K RON | 1,05 M RON | 1,22 M RON | 1,05 M RON | 1,70 M RON | 2,05 M RON | ▲ 20,9% |
| Lichiditate curentă | 0,99 | 0,24 | 0,54 | 0,80 | 0,77 | 0,73 | 0,99 | ▲ 35,7% |
| Marjă netă (%) | – | 4,53 | 82,85 | 148,56 | 45,54 | 16,94 | 6,44 | ▼ 62,0% |
| Scor bonitate | 27 | 38 | 73 | 73 | 65 | 73 | 68 | ▼ 6,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (48,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 796,0 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.