Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

TIMOFTE IONUT FOREST S.R.L.

CUI: 42128480 J2020000035275 SRL Neamţ, Sat Ghidion, Comuna Stăniţa
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42128480
Cod înmatriculare J2020000035275
EUID ROONRC.J2020000035275
Data înmatriculării 2020-01-20
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Neamţ, Sat Ghidion, Comuna Stăniţa, 15, 617427

Țară: România
Județ: Neamţ
Localitate: Sat Ghidion, Comuna Stăniţa
Număr: 15
Cod poștal: 617427

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 57.587 RON 57.587 RON 71.136 RON −14.125 RON −13.549 RON 82.917 RON 17.854 RON 65.063 RON −13.925 RON 96.842 RON 57.729 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 228.568 RON 229.155 RON 245.820 RON −18.951 RON −16.665 RON 114.880 RON 26.569 RON 88.311 RON −32.876 RON 147.756 RON 81.021 RON 497 RON 0 RON 0 RON 1
2022 468.360 RON 469.942 RON 458.180 RON 7.078 RON 11.762 RON 150.028 RON 61.469 RON 88.559 RON −25.798 RON 175.826 RON 61.743 RON 497 RON 0 RON 0 RON 2
2023 630.351 RON 645.238 RON 438.640 RON 200.146 RON 206.598 RON 186.583 RON 46.980 RON 139.603 RON 174.348 RON 12.235 RON 23.986 RON 25.335 RON 0 RON 0 RON 0
2024 955.346 RON 955.526 RON 1.035.654 RON −106.985 RON −80.128 RON 265.698 RON 64.368 RON 201.330 RON 67.364 RON 198.334 RON 72.921 RON 23.979 RON 0 RON 0 RON 1
2025 1.380.693 RON 1.382.494 RON 1.061.829 RON 284.329 RON 320.665 RON 496.225 RON 69.475 RON 426.750 RON 351.693 RON 144.532 RON 178.925 RON 127.723 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

TIMOFTE DANIEL-IONUŢ
administrator
Neamţ, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (34)

Lideri din domeniu

Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 195 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,38 M RON
Rezultat Net 2025
284,3 K RON
Total Active 2025
496,2 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 57,6 K RON 228,6 K RON 468,4 K RON 630,4 K RON 955,3 K RON 1,38 M RON
Venituri totale 57,6 K RON 229,2 K RON 469,9 K RON 645,2 K RON 955,5 K RON 1,38 M RON
Cheltuieli totale 71,1 K RON 245,8 K RON 458,2 K RON 438,6 K RON 1,04 M RON 1,06 M RON
Rezultat net −14,1 K RON −19,0 K RON 7,1 K RON 200,1 K RON −107,0 K RON 284,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,52 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,95 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 1,71 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,83 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 3,43 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate69,5 K RON (14%)
Active circulante426,8 K RON (86%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri178,9 K RON
Creanțe127,7 K RON
Numerar120,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 7,72
Durata stocaj (zile) 47
Rotație creanțe (ori/an) 10,81
Durata încasare (zile) 34

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
23,2%
Marjă netă
20,6%
ROA
57,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 96,8 K RON 82,9 K RON 116,8%
2021 147,8 K RON 114,9 K RON 128,6%
2022 175,8 K RON 150,0 K RON 117,2%
2023 12,2 K RON 186,6 K RON 6,6%
2024 198,3 K RON 265,7 K RON 74,7%
2025 144,5 K RON 496,2 K RON 29,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 57,6 K RON 228,6 K RON 468,4 K RON 630,4 K RON 955,3 K RON 1,38 M RON ▲ 44,5%
Rezultat net −14,1 K RON −19,0 K RON 7,1 K RON 200,1 K RON −107,0 K RON 284,3 K RON ▲ 365,8%
Total active 82,9 K RON 114,9 K RON 150,0 K RON 186,6 K RON 265,7 K RON 496,2 K RON ▲ 86,8%
Capitaluri proprii −13,9 K RON −32,9 K RON −25,8 K RON 174,3 K RON 67,4 K RON 351,7 K RON ▲ 422,1%
Datorii totale 96,8 K RON 147,8 K RON 175,8 K RON 12,2 K RON 198,3 K RON 144,5 K RON ▼ 27,1%
Lichiditate curentă 0,67 0,60 0,50 11,41 1,02 2,95 ▲ 190,9%
Marjă netă (%) -24,53 -8,29 1,51 31,75 -11,20 20,59 ▲ 283,8%
Scor bonitate 24 24 45 100 44 100 ▲ 127,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (284,3 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (2.95), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,52 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.