Publicitate

GLOBAL TECHNOLOGY PRODUCTION S.R.L.

CUI: 42465850 J2020000207513 SRL Călăraşi, Sat Modelu, Comuna Modelu
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42465850
Cod înmatriculare J2020000207513
EUID ROONRC.J2020000207513
Data înmatriculării 2020-04-27
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 6 angajați

Adresă

România, Călăraşi, Sat Modelu, Comuna Modelu, DUDULUI, 72, 917180, CAMERA 1

Țară: România
Județ: Călăraşi
Localitate: Sat Modelu, Comuna Modelu
Stradă: DUDULUI
Număr: 72
Cod poștal: 917180
Completare adresă: CAMERA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 86.677 RON 97.779 RON 104.896 RON −8.253 RON −7.117 RON 151.065 RON 63.326 RON 87.739 RON −8.053 RON 159.118 RON 41.397 RON 35.616 RON 0 RON 0 RON 1
2021 940.884 RON 952.751 RON 749.966 RON 193.371 RON 202.785 RON 345.112 RON 61.793 RON 283.319 RON 185.318 RON 159.794 RON 85.886 RON 172.798 RON 0 RON 0 RON 1
2022 2.574.310 RON 2.567.902 RON 2.252.514 RON 293.583 RON 315.388 RON 840.927 RON 146.083 RON 694.844 RON 478.901 RON 362.026 RON 294.020 RON 454.111 RON 0 RON 0 RON 2
2023 4.765.094 RON 4.987.650 RON 4.114.885 RON 799.629 RON 872.765 RON 1.698.964 RON 934.201 RON 764.763 RON 1.278.530 RON 414.434 RON 453.650 RON 477.730 RON 6.000 RON 0 RON 3
2024 4.173.690 RON 4.244.591 RON 3.936.571 RON 259.554 RON 308.020 RON 1.830.588 RON 954.763 RON 875.825 RON 1.512.433 RON 312.155 RON 327.760 RON 625.845 RON 6.000 RON 0 RON 5
2025 4.344.199 RON 4.372.116 RON 3.985.734 RON 323.372 RON 386.382 RON 3.453.853 RON 1.723.872 RON 1.729.981 RON 1.835.805 RON 1.612.048 RON 1.027.926 RON 790.711 RON 6.000 RON 0 RON 6

Reprezentanți și administratori (1)

FELDIOREANU ALIN VALENTIN
administrator
Călăraşi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (9)

Lideri din domeniu

Top companii din Călăraşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 3 companii din județul Călăraşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
4,34 M RON
Rezultat Net 2025
323,4 K RON
Total Active 2025
3,45 M RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 86,7 K RON 940,9 K RON 2,57 M RON 4,77 M RON 4,17 M RON 4,34 M RON
Venituri totale 97,8 K RON 952,8 K RON 2,57 M RON 4,99 M RON 4,24 M RON 4,37 M RON
Cheltuieli totale 104,9 K RON 750,0 K RON 2,25 M RON 4,11 M RON 3,94 M RON 3,99 M RON
Rezultat net −8,3 K RON 193,4 K RON 293,6 K RON 799,6 K RON 259,6 K RON 323,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 6,13 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,07 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,44 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată -0,06 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,14 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,72 M RON (49.9%)
Active circulante1,73 M RON (50.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,03 M RON
Creanțe790,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 4,23
Durata stocaj (zile) 86
Rotație creanțe (ori/an) 5,49
Durata încasare (zile) 66

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
8,9%
Marjă netă
7,4%
ROA
9,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 159,1 K RON 151,1 K RON 105,3%
2021 159,8 K RON 345,1 K RON 46,3%
2022 362,0 K RON 840,9 K RON 43,1%
2023 414,4 K RON 1,70 M RON 24,4%
2024 312,2 K RON 1,83 M RON 17,1%
2025 1,61 M RON 3,45 M RON 46,7%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 86,7 K RON 940,9 K RON 2,57 M RON 4,77 M RON 4,17 M RON 4,34 M RON ▲ 4,1%
Rezultat net −8,3 K RON 193,4 K RON 293,6 K RON 799,6 K RON 259,6 K RON 323,4 K RON ▲ 24,6%
Total active 151,1 K RON 345,1 K RON 840,9 K RON 1,70 M RON 1,83 M RON 3,45 M RON ▲ 88,7%
Capitaluri proprii −8,1 K RON 185,3 K RON 478,9 K RON 1,28 M RON 1,51 M RON 1,84 M RON ▲ 21,4%
Datorii totale 159,1 K RON 159,8 K RON 362,0 K RON 414,4 K RON 312,2 K RON 1,61 M RON ▲ 416,4%
Lichiditate curentă 0,55 1,77 1,92 1,85 2,81 1,07 ▼ 61,7%
Marjă netă (%) -9,52 20,55 11,40 16,78 6,22 7,44 ▲ 19,6%
Scor bonitate 24 95 95 90 82 80 ▼ 2,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (323,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 6,13 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate