Publicitate

ALE-PLAY-AME S.R.L.

CUI: 42456020 J2020001528239 SRL Ilfov, Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 42456020
Cod înmatriculare J2020001528239
EUID ROONRC.J2020001528239
Data înmatriculării 2020-04-15
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 6 angajați

Adresă

România, Ilfov, Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca, OGORULUI, 57, 77065, C1

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Sat Corbeanca, Comuna Corbeanca
Stradă: OGORULUI
Număr: 57
Cod poștal: 77065
Completare adresă: C1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 1.204.486 RON 1.223.437 RON 969.014 RON 244.025 RON 254.423 RON 2.203.747 RON 1.904.654 RON 299.093 RON 345.831 RON 1.857.916 RON 22.916 RON 23.927 RON 0 RON 0 RON 3
2024 1.670.930 RON 1.710.562 RON 1.633.762 RON 55.525 RON 76.800 RON 2.731.361 RON 2.582.687 RON 148.674 RON 1.016.356 RON 1.553.536 RON 0 RON 134.710 RON 161.469 RON 0 RON 6
2025 1.726.756 RON 1.784.786 RON 1.653.161 RON 103.836 RON 131.625 RON 2.702.446 RON 2.492.778 RON 209.668 RON 1.120.192 RON 1.472.151 RON 0 RON 66.496 RON 110.103 RON 0 RON 6

Reprezentanți și administratori (1)

PETRIŞOR CRISTINEL-MARIAN
administrator
Dolj, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (24)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 385 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.14) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
1,73 M RON
Rezultat Net 2025
103,8 K RON
Total Active 2025
2,70 M RON
Scor Bonitate
68/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 68/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 1,20 M RON 1,67 M RON 1,73 M RON
Venituri totale 1,22 M RON 1,71 M RON 1,78 M RON
Cheltuieli totale 969,0 K RON 1,63 M RON 1,65 M RON
Rezultat net 244,0 K RON 55,5 K RON 103,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,06 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,14 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,14 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,10 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,84 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,49 M RON (92.2%)
Active circulante209,7 K RON (7.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe66,5 K RON
Numerar143,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 25,97
Durata încasare (zile) 14

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
7,6%
Marjă netă
6,0%
ROA
3,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,86 M RON 2,20 M RON 84,3%
2024 1,55 M RON 2,73 M RON 56,9%
2025 1,47 M RON 2,70 M RON 54,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

68
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Bună (marjă 5–10%) 20/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 1,20 M RON 1,67 M RON 1,73 M RON ▲ 3,3%
Rezultat net 244,0 K RON 55,5 K RON 103,8 K RON ▲ 87,0%
Total active 2,20 M RON 2,73 M RON 2,70 M RON ▼ 1,1%
Capitaluri proprii 345,8 K RON 1,02 M RON 1,12 M RON ▲ 10,2%
Datorii totale 1,86 M RON 1,55 M RON 1,47 M RON ▼ 5,2%
Lichiditate curentă 0,16 0,10 0,14 ▲ 48,8%
Marjă netă (%) 20,26 3,32 6,01 ▲ 81,0%
Scor bonitate 55 50 68 ▲ 36,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (103,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,06 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate