Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
HOME SALES PARTNERS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Cluj, Sat Floreşti, Comuna Floreşti, RĂZOARE, 158, C5, 1, 1, 8, 407280
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 128.345 RON | 128.345 RON | 78.100 RON | 46.758 RON | 50.245 RON | 47.176 RON | 0 RON | 47.176 RON | 46.958 RON | 218 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 30.503 RON | 30.503 RON | 17.645 RON | 12.053 RON | 12.858 RON | 34.997 RON | 0 RON | 34.997 RON | 34.450 RON | 547 RON | 0 RON | 11.823 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 64.926 RON | 64.926 RON | 42.961 RON | 20.702 RON | 21.965 RON | 25.560 RON | 0 RON | 25.560 RON | 20.942 RON | 4.618 RON | 0 RON | 10.735 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 283.857 RON | 283.858 RON | 146.676 RON | 134.769 RON | 137.182 RON | 160.950 RON | 0 RON | 160.950 RON | 145.711 RON | 15.427 RON | 0 RON | 72.776 RON | 0 RON | 188 RON | 1 |
| 2024 | 189.717 RON | 190.984 RON | 186.459 RON | 2.901 RON | 4.525 RON | 86.648 RON | 0 RON | 86.648 RON | 77.959 RON | 8.949 RON | 0 RON | 72.235 RON | 0 RON | 260 RON | 1 |
| 2025 | 221.970 RON | 221.970 RON | 185.462 RON | 30.775 RON | 36.508 RON | 48.900 RON | 0 RON | 48.900 RON | 31.015 RON | 18.155 RON | 0 RON | 37.338 RON | 0 RON | 270 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (11)
- 4110 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 4120 Lucrări de construcţii a clădirilor rezidenţiale şi nerezidenţiale
- 6619 Activități auxiliare intermedierilor financiare, exceptând activități de asigurări și fonduri de pensii
- 6810 Cumpărarea şi vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7420 Activități fotografice
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6831 — Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
Top format din 735 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 128,3 K RON | 30,5 K RON | 64,9 K RON | 283,9 K RON | 189,7 K RON | 222,0 K RON |
| Venituri totale | 128,3 K RON | 30,5 K RON | 64,9 K RON | 283,9 K RON | 191,0 K RON | 222,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 78,1 K RON | 17,6 K RON | 43,0 K RON | 146,7 K RON | 186,5 K RON | 185,5 K RON |
| Rezultat net | 46,8 K RON | 12,1 K RON | 20,7 K RON | 134,8 K RON | 2,9 K RON | 30,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 269,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,69 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,69 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,64 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,69 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,94 |
| Durata încasare (zile) | 61 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 218 RON | 47,2 K RON | 0,5% |
| 2021 | 547 RON | 35,0 K RON | 1,6% |
| 2022 | 4,6 K RON | 25,6 K RON | 18,1% |
| 2023 | 15,4 K RON | 161,0 K RON | 9,6% |
| 2024 | 8,9 K RON | 86,6 K RON | 10,3% |
| 2025 | 18,2 K RON | 48,9 K RON | 37,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 128,3 K RON | 30,5 K RON | 64,9 K RON | 283,9 K RON | 189,7 K RON | 222,0 K RON | ▲ 17,0% |
| Rezultat net | 46,8 K RON | 12,1 K RON | 20,7 K RON | 134,8 K RON | 2,9 K RON | 30,8 K RON | ▲ 960,8% |
| Total active | 47,2 K RON | 35,0 K RON | 25,6 K RON | 161,0 K RON | 86,6 K RON | 48,9 K RON | ▼ 43,6% |
| Capitaluri proprii | 47,0 K RON | 34,5 K RON | 20,9 K RON | 145,7 K RON | 78,0 K RON | 31,0 K RON | ▼ 60,2% |
| Datorii totale | 218 RON | 547 RON | 4,6 K RON | 15,4 K RON | 8,9 K RON | 18,2 K RON | ▲ 102,9% |
| Lichiditate curentă | 216,40 | 63,98 | 5,53 | 10,43 | 9,68 | 2,69 | ▼ 72,2% |
| Marjă netă (%) | 36,43 | 39,51 | 31,89 | 47,48 | 1,53 | 13,86 | ▲ 805,9% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 95 | 100 | 70 | 95 | ▲ 35,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (30,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.69), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 269,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.