Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DREAM TEAM HOME S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Berceni, Comuna Berceni, CIULIN, 8C
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 3.899.874 RON | 3.933.214 RON | 3.021.685 RON | 760.110 RON | 911.529 RON | 763.058 RON | 2.629 RON | 760.429 RON | 642.473 RON | 120.585 RON | 558.434 RON | 160.011 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 408.247 RON | 1.147.572 RON | 1.099.013 RON | 33.508 RON | 48.559 RON | 1.465.294 RON | 168.852 RON | 1.296.442 RON | 675.982 RON | 789.344 RON | 738.077 RON | 558.380 RON | 0 RON | 32 RON | 0 |
| 2025 | 1.212.000 RON | 473.981 RON | 537.344 RON | −63.571 RON | −63.363 RON | 843.141 RON | 117.442 RON | 725.699 RON | 607.966 RON | 235.175 RON | 0 RON | 724.885 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (29)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6812 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Top format din 367 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−63.571 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,90 M RON | 408,2 K RON | 1,21 M RON |
| Venituri totale | 3,93 M RON | 1,15 M RON | 474,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 3,02 M RON | 1,10 M RON | 537,3 K RON |
| Rezultat net | 760,1 K RON | 33,5 K RON | −63,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −847,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,09 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,09 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,00 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,59 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,67 |
| Durata încasare (zile) | 218 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 120,6 K RON | 763,1 K RON | 15,8% |
| 2024 | 789,3 K RON | 1,47 M RON | 53,9% |
| 2025 | 235,2 K RON | 843,1 K RON | 27,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 3,90 M RON | 408,2 K RON | 1,21 M RON | ▲ 196,9% |
| Rezultat net | 760,1 K RON | 33,5 K RON | −63,6 K RON | ▼ 289,7% |
| Total active | 763,1 K RON | 1,47 M RON | 843,1 K RON | ▼ 42,5% |
| Capitaluri proprii | 642,5 K RON | 676,0 K RON | 608,0 K RON | ▼ 10,1% |
| Datorii totale | 120,6 K RON | 789,3 K RON | 235,2 K RON | ▼ 70,2% |
| Lichiditate curentă | 6,31 | 1,64 | 3,09 | ▲ 87,9% |
| Marjă netă (%) | 19,49 | 8,21 | -5,25 | ▼ 163,9% |
| Scor bonitate | 87 | 65 | 72 | ▲ 10,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (3.09), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.