Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
THE DRESSING ROOM ATELIER S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, FILDEŞULUI, 4, B6, 1, 6, 31652, 3, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 68.025 RON | 68.025 RON | 51.073 RON | 16.272 RON | 16.952 RON | 20.659 RON | 0 RON | 20.659 RON | 16.472 RON | 4.187 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 237.947 RON | 237.947 RON | 177.111 RON | 58.790 RON | 60.836 RON | 190.216 RON | 142.377 RON | 47.839 RON | 75.262 RON | 114.954 RON | 0 RON | 2.271 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 172.903 RON | 172.978 RON | 286.391 RON | −115.331 RON | −113.413 RON | 119.908 RON | 115.967 RON | 3.941 RON | −40.069 RON | 159.977 RON | 0 RON | 950 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 190.203 RON | 190.203 RON | 217.776 RON | −29.379 RON | −27.573 RON | 82.672 RON | 80.402 RON | 2.270 RON | −69.447 RON | 152.119 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 206.963 RON | 206.963 RON | 176.527 RON | 28.366 RON | 30.436 RON | 36.438 RON | 34.735 RON | 1.703 RON | −41.081 RON | 77.519 RON | 0 RON | 680 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 389.099 RON | 389.099 RON | 317.102 RON | 65.271 RON | 71.997 RON | 94.089 RON | 92.338 RON | 1.751 RON | 24.190 RON | 69.899 RON | 0 RON | 680 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 1330 Finisarea materialelor textile
- 1391 Fabricarea de metraje prin tricotare sau croșetare
- 1410 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte prin tricotare sau croșetare
- 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
- 1422 Fabricarea de articole de lenjerie de corp
- 1423 Fabricarea de articole de îmbrăcăminte pentru lucru
- 1424 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte din piele și blană
- 1429 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte și accesorii n.c.a.
- 1511 Tăbăcirea și finisarea pieilor; prepararea și vopsirea blănurilor
- 1512 Fabricarea articolelor de voiaj și marochinărie și a articolelor de harnașament
- 3230 Fabricarea articolelor pentru sport
- 5210 Depozitări
- 9529 Repararea și întreținerea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1413 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
Top format din 406 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.03) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 68,0 K RON | 237,9 K RON | 172,9 K RON | 190,2 K RON | 207,0 K RON | 389,1 K RON |
| Venituri totale | 68,0 K RON | 237,9 K RON | 173,0 K RON | 190,2 K RON | 207,0 K RON | 389,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 51,1 K RON | 177,1 K RON | 286,4 K RON | 217,8 K RON | 176,5 K RON | 317,1 K RON |
| Rezultat net | 16,3 K RON | 58,8 K RON | −115,3 K RON | −29,4 K RON | 28,4 K RON | 65,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 363,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,03 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,03 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,35 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 572,20 |
| Durata încasare (zile) | 1 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 4,2 K RON | 20,7 K RON | 20,3% |
| 2021 | 115,0 K RON | 190,2 K RON | 60,4% |
| 2022 | 160,0 K RON | 119,9 K RON | 133,4% |
| 2023 | 152,1 K RON | 82,7 K RON | 184,0% |
| 2024 | 77,5 K RON | 36,4 K RON | 212,7% |
| 2025 | 69,9 K RON | 94,1 K RON | 74,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 68,0 K RON | 237,9 K RON | 172,9 K RON | 190,2 K RON | 207,0 K RON | 389,1 K RON | ▲ 88,0% |
| Rezultat net | 16,3 K RON | 58,8 K RON | −115,3 K RON | −29,4 K RON | 28,4 K RON | 65,3 K RON | ▲ 130,1% |
| Total active | 20,7 K RON | 190,2 K RON | 119,9 K RON | 82,7 K RON | 36,4 K RON | 94,1 K RON | ▲ 158,2% |
| Capitaluri proprii | 16,5 K RON | 75,3 K RON | −40,1 K RON | −69,4 K RON | −41,1 K RON | 24,2 K RON | ▲ 158,9% |
| Datorii totale | 4,2 K RON | 115,0 K RON | 160,0 K RON | 152,1 K RON | 77,5 K RON | 69,9 K RON | ▼ 9,8% |
| Lichiditate curentă | 4,93 | 0,42 | 0,02 | 0,01 | 0,02 | 0,03 | ▲ 14,1% |
| Marjă netă (%) | 23,92 | 24,71 | -66,70 | -15,45 | 13,71 | 16,77 | ▲ 22,3% |
| Scor bonitate | 87 | 68 | 12 | 27 | 55 | 68 | ▲ 23,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (65,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.