LAMIGEO DEVELOPMENT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Dâmboviţa, Sat Vlădeni, Comuna Vlădeni, Principală, 940, 137187
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 0 RON | 6.919.059 RON | 6.916.383 RON | 1.961 RON | 2.676 RON | 10.962.521 RON | 2.180.001 RON | 8.782.520 RON | −2.466 RON | 10.964.987 RON | 7.994.772 RON | 647.832 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 15.157.048 RON | 14.405.737 RON | 10.984.138 RON | 2.957.169 RON | 3.421.599 RON | 13.170.135 RON | 943.888 RON | 12.226.247 RON | 2.954.702 RON | 10.215.433 RON | 8.902.908 RON | 1.553.186 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
| 2025 | 7.595.126 RON | 16.561.698 RON | 13.626.566 RON | 2.539.936 RON | 2.935.132 RON | 21.102.409 RON | 704.404 RON | 20.398.005 RON | 4.517.484 RON | 16.584.925 RON | 18.542.464 RON | 1.491.979 RON | 0 RON | 0 RON | 6 |
Reprezentanți și administratori (3)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Lideri din domeniu
Top companii din Dâmboviţa, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6812 — Dezvoltare (promovare) imobiliară
Top format din 19 companii din județul Dâmboviţa. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 15,16 M RON | 7,60 M RON |
| Venituri totale | 6,92 M RON | 14,41 M RON | 16,56 M RON |
| Cheltuieli totale | 6,92 M RON | 10,98 M RON | 13,63 M RON |
| Rezultat net | 2,0 K RON | 2,96 M RON | 2,54 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 15,18 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,23 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,11 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,02 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,27 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 0,41 |
| Durata stocaj (zile) | 891 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 5,09 |
| Durata încasare (zile) | 72 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 10,96 M RON | 10,96 M RON | 100,0% |
| 2024 | 10,22 M RON | 13,17 M RON | 77,6% |
| 2025 | 16,58 M RON | 21,10 M RON | 78,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 15,16 M RON | 7,60 M RON | ▼ 49,9% |
| Rezultat net | 2,0 K RON | 2,96 M RON | 2,54 M RON | ▼ 14,1% |
| Total active | 10,96 M RON | 13,17 M RON | 21,10 M RON | ▲ 60,2% |
| Capitaluri proprii | −2,5 K RON | 2,95 M RON | 4,52 M RON | ▲ 52,9% |
| Datorii totale | 10,96 M RON | 10,22 M RON | 16,58 M RON | ▲ 62,4% |
| Lichiditate curentă | 0,80 | 1,20 | 1,23 | ▲ 2,8% |
| Marjă netă (%) | – | 19,51 | 33,44 | ▲ 71,4% |
| Scor bonitate | 27 | 75 | 67 | ▼ 10,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,54 M RON).
- •Scorul de bonitate de 67/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 15,18 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.