Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ANEMONA SAN S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Prahova, Loc. Sinaia, Oraş Sinaia, Horia,Cloşca şi Crişan, 2, H1, 2, 9, 106100
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 309.592 RON | 315.053 RON | 290.938 RON | 22.108 RON | 24.115 RON | 127.119 RON | 16.700 RON | 110.419 RON | 22.308 RON | 104.811 RON | 91.833 RON | 5.678 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 475.698 RON | 502.381 RON | 415.611 RON | 82.527 RON | 86.770 RON | 178.510 RON | 14.206 RON | 164.304 RON | 104.835 RON | 73.858 RON | 107.870 RON | 2.079 RON | 0 RON | 183 RON | 3 |
| 2023 | 608.643 RON | 608.647 RON | 562.525 RON | 40.747 RON | 46.122 RON | 185.003 RON | 14.088 RON | 170.915 RON | 145.582 RON | 39.421 RON | 120.975 RON | 5.528 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 621.290 RON | 644.970 RON | 607.874 RON | 28.955 RON | 37.096 RON | 161.256 RON | 11.520 RON | 149.736 RON | 133.790 RON | 27.466 RON | 113.238 RON | 5.372 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 610.969 RON | 614.347 RON | 604.760 RON | 6.963 RON | 9.587 RON | 160.817 RON | 11.712 RON | 149.105 RON | 126.753 RON | 34.064 RON | 116.044 RON | 5.981 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (17)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4761 Comerț cu amănuntul al cărților
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4773 Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5611 Restaurante
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Lideri din domeniu
Top companii din Prahova, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4727 — Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
Top format din 14 companii din județul Prahova. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 309,6 K RON | 475,7 K RON | 608,6 K RON | 621,3 K RON | 611,0 K RON |
| Venituri totale | 315,1 K RON | 502,4 K RON | 608,6 K RON | 645,0 K RON | 614,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 290,9 K RON | 415,6 K RON | 562,5 K RON | 607,9 K RON | 604,8 K RON |
| Rezultat net | 22,1 K RON | 82,5 K RON | 40,7 K RON | 29,0 K RON | 7,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 749,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,38 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,97 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,80 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,72 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 5,26 |
| Durata stocaj (zile) | 69 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 102,15 |
| Durata încasare (zile) | 4 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 104,8 K RON | 127,1 K RON | 82,5% |
| 2022 | 73,9 K RON | 178,5 K RON | 41,4% |
| 2023 | 39,4 K RON | 185,0 K RON | 21,3% |
| 2024 | 27,5 K RON | 161,3 K RON | 17,0% |
| 2025 | 34,1 K RON | 160,8 K RON | 21,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 309,6 K RON | 475,7 K RON | 608,6 K RON | 621,3 K RON | 611,0 K RON | ▼ 1,7% |
| Rezultat net | 22,1 K RON | 82,5 K RON | 40,7 K RON | 29,0 K RON | 7,0 K RON | ▼ 76,0% |
| Total active | 127,1 K RON | 178,5 K RON | 185,0 K RON | 161,3 K RON | 160,8 K RON | ▼ 0,3% |
| Capitaluri proprii | 22,3 K RON | 104,8 K RON | 145,6 K RON | 133,8 K RON | 126,8 K RON | ▼ 5,3% |
| Datorii totale | 104,8 K RON | 73,9 K RON | 39,4 K RON | 27,5 K RON | 34,1 K RON | ▲ 24,0% |
| Lichiditate curentă | 1,05 | 2,22 | 4,34 | 5,45 | 4,38 | ▼ 19,7% |
| Marjă netă (%) | 7,14 | 17,35 | 6,69 | 4,66 | 1,14 | ▼ 75,5% |
| Scor bonitate | 62 | 100 | 90 | 77 | 70 | ▼ 9,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (7,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.38), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 749,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.