Publicitate

PRAEMIUM MANUFACTURING S.R.L.

CUI: 45346676 J2021006058121 SRL Cluj, Municipiul Cluj-Napoca
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 45346676
Cod înmatriculare J2021006058121
EUID ROONRC.J2021006058121
Data înmatriculării 2021-12-13
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 5 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Cluj, Municipiul Cluj-Napoca, BARC I., FN, 400401

Țară: România
Județ: Cluj
Localitate: Municipiul Cluj-Napoca
Stradă: BARC I.
Număr: FN
Cod poștal: 400401

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2021 2.174 RON 2.174 RON 0 RON 2.109 RON 2.174 RON 2.374 RON 0 RON 2.374 RON 2.309 RON 65 RON 0 RON 2.174 RON 0 RON 0 RON 0
2022 106.119 RON 134.412 RON 161.610 RON −31.399 RON −27.198 RON 75.649 RON 32.913 RON 42.736 RON −29.130 RON 104.779 RON 16.170 RON 31.755 RON 0 RON 0 RON 0
2023 1.466.547 RON 1.469.418 RON 949.424 RON 437.908 RON 519.994 RON 646.776 RON 197.021 RON 449.755 RON 390.651 RON 257.834 RON 131.471 RON 244.173 RON 0 RON 1.709 RON 1
2024 4.549.077 RON 4.562.675 RON 2.813.645 RON 1.513.345 RON 1.749.030 RON 1.905.685 RON 1.060.909 RON 844.776 RON 1.696.914 RON 211.120 RON 42.781 RON 750.897 RON 0 RON 2.349 RON 1
2025 4.848.717 RON 4.854.268 RON 3.563.455 RON 1.135.355 RON 1.290.813 RON 2.870.824 RON 1.181.723 RON 1.689.101 RON 2.715.213 RON 159.564 RON 114.672 RON 1.482.820 RON 0 RON 3.953 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

CSIKI LÁSZLÓ CSABA
administrator
Mureş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Cluj, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 29 companii din județul Cluj. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2021–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
4,85 M RON
Rezultat Net 2025
1,14 M RON
Total Active 2025
2,87 M RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20212022202320242025
Cifra de afaceri 2,2 K RON 106,1 K RON 1,47 M RON 4,55 M RON 4,85 M RON
Venituri totale 2,2 K RON 134,4 K RON 1,47 M RON 4,56 M RON 4,85 M RON
Cheltuieli totale 0 RON 161,6 K RON 949,4 K RON 2,81 M RON 3,56 M RON
Rezultat net 2,1 K RON −31,4 K RON 437,9 K RON 1,51 M RON 1,14 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 6,44 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 10,59 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 9,87 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,57 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 17,99 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate1,18 M RON (41.2%)
Active circulante1,69 M RON (58.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri114,7 K RON
Creanțe1,48 M RON
Numerar91,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 42,28
Durata stocaj (zile) 9
Rotație creanțe (ori/an) 3,27
Durata încasare (zile) 112

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
26,6%
Marjă netă
23,4%
ROA
39,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2021 65 RON 2,4 K RON 2,7%
2022 104,8 K RON 75,6 K RON 138,5%
2023 257,8 K RON 646,8 K RON 39,9%
2024 211,1 K RON 1,91 M RON 11,1%
2025 159,6 K RON 2,87 M RON 5,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 2,2 K RON 106,1 K RON 1,47 M RON 4,55 M RON 4,85 M RON ▲ 6,6%
Rezultat net 2,1 K RON −31,4 K RON 437,9 K RON 1,51 M RON 1,14 M RON ▼ 25,0%
Total active 2,4 K RON 75,6 K RON 646,8 K RON 1,91 M RON 2,87 M RON ▲ 50,6%
Capitaluri proprii 2,3 K RON −29,1 K RON 390,7 K RON 1,70 M RON 2,72 M RON ▲ 60,0%
Datorii totale 65 RON 104,8 K RON 257,8 K RON 211,1 K RON 159,6 K RON ▼ 24,4%
Lichiditate curentă 36,52 0,41 1,74 4,00 10,59 ▲ 164,5%
Marjă netă (%) 97,01 -29,59 29,86 33,27 23,42 ▼ 29,6%
Scor bonitate 87 19 95 100 95 ▼ 5,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,14 M RON).
  • Lichiditate curentă bună (10.59), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 6,44 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.

Publicitate