Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
INDUSTRIAL CONSULTING SOLUTION S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Dudu, Comuna Chiajna, Rezervelor, 7, 4, 107, 77041, Nr. 54 (provizoriu)
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 23.876 RON | 23.877 RON | 2.521 RON | 20.640 RON | 21.356 RON | 22.262 RON | 0 RON | 22.262 RON | 20.840 RON | 1.422 RON | 0 RON | 9.289 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 674.717 RON | 676.001 RON | 93.604 RON | 564.923 RON | 582.397 RON | 685.852 RON | 6.231 RON | 679.621 RON | 565.163 RON | 120.689 RON | 2.303 RON | 538.055 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 617.142 RON | 617.991 RON | 459.417 RON | 152.526 RON | 158.574 RON | 404.226 RON | 13.189 RON | 391.037 RON | 152.766 RON | 251.460 RON | 65.417 RON | 115.651 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 1.288.533 RON | 1.288.941 RON | 848.215 RON | 407.565 RON | 440.726 RON | 759.223 RON | 160.699 RON | 598.524 RON | 407.805 RON | 351.864 RON | 162.387 RON | 69.907 RON | 0 RON | 446 RON | 1 |
| 2025 | 1.918.428 RON | 1.919.503 RON | 938.968 RON | 818.109 RON | 980.535 RON | 996.501 RON | 112.255 RON | 884.246 RON | 818.349 RON | 180.346 RON | 9.670 RON | 665.808 RON | 0 RON | 2.194 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (12)
- 2712 Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6210 — Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 557 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 23,9 K RON | 674,7 K RON | 617,1 K RON | 1,29 M RON | 1,92 M RON |
| Venituri totale | 23,9 K RON | 676,0 K RON | 618,0 K RON | 1,29 M RON | 1,92 M RON |
| Cheltuieli totale | 2,5 K RON | 93,6 K RON | 459,4 K RON | 848,2 K RON | 939,0 K RON |
| Rezultat net | 20,6 K RON | 564,9 K RON | 152,5 K RON | 407,6 K RON | 818,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,23 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,90 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,85 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,16 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 5,53 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 198,39 |
| Durata stocaj (zile) | 2 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,88 |
| Durata încasare (zile) | 127 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 1,4 K RON | 22,3 K RON | 6,4% |
| 2022 | 120,7 K RON | 685,9 K RON | 17,6% |
| 2023 | 251,5 K RON | 404,2 K RON | 62,2% |
| 2024 | 351,9 K RON | 759,2 K RON | 46,4% |
| 2025 | 180,3 K RON | 996,5 K RON | 18,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 23,9 K RON | 674,7 K RON | 617,1 K RON | 1,29 M RON | 1,92 M RON | ▲ 48,9% |
| Rezultat net | 20,6 K RON | 564,9 K RON | 152,5 K RON | 407,6 K RON | 818,1 K RON | ▲ 100,7% |
| Total active | 22,3 K RON | 685,9 K RON | 404,2 K RON | 759,2 K RON | 996,5 K RON | ▲ 31,3% |
| Capitaluri proprii | 20,8 K RON | 565,2 K RON | 152,8 K RON | 407,8 K RON | 818,3 K RON | ▲ 100,7% |
| Datorii totale | 1,4 K RON | 120,7 K RON | 251,5 K RON | 351,9 K RON | 180,3 K RON | ▼ 48,7% |
| Lichiditate curentă | 15,66 | 5,63 | 1,56 | 1,70 | 4,90 | ▲ 188,2% |
| Marjă netă (%) | 86,45 | 83,73 | 24,71 | 31,63 | 42,64 | ▲ 34,8% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 70 | 95 | 100 | ▲ 5,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (818,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.9), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,23 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.