Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MLD REAL ESTATE TEAM S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, TEIŞANI, 294, A63, 3, 14034, 1, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 200 RON | 0 RON | 200 RON | 200 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 241.961 RON | 241.961 RON | 39.572 RON | 196.074 RON | 202.389 RON | 201.436 RON | 0 RON | 201.436 RON | 192.598 RON | 8.838 RON | 0 RON | 201.121 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 258.861 RON | 258.863 RON | 61.337 RON | 170.663 RON | 197.526 RON | 399.529 RON | 0 RON | 399.529 RON | 363.261 RON | 36.268 RON | 0 RON | 393.787 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 265.025 RON | 265.025 RON | 57.913 RON | 175.631 RON | 207.112 RON | 606.636 RON | 0 RON | 606.636 RON | 538.892 RON | 68.134 RON | 13.204 RON | 589.528 RON | 0 RON | 390 RON | 0 |
| 2025 | 274.235 RON | 274.235 RON | 73.319 RON | 170.077 RON | 200.916 RON | 326.519 RON | 7.826 RON | 318.693 RON | 170.318 RON | 156.591 RON | 14.903 RON | 288.466 RON | 0 RON | 390 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (7)
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6831 — Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
Top format din 2,994 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 242,0 K RON | 258,9 K RON | 265,0 K RON | 274,2 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 242,0 K RON | 258,9 K RON | 265,0 K RON | 274,2 K RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 39,6 K RON | 61,3 K RON | 57,9 K RON | 73,3 K RON |
| Rezultat net | 0 RON | 196,1 K RON | 170,7 K RON | 175,6 K RON | 170,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 379,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,04 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 1,94 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,10 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,09 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 18,40 |
| Durata stocaj (zile) | 20 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,95 |
| Durata încasare (zile) | 384 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 200 RON | 0,0% |
| 2022 | 8,8 K RON | 201,4 K RON | 4,4% |
| 2023 | 36,3 K RON | 399,5 K RON | 9,1% |
| 2024 | 68,1 K RON | 606,6 K RON | 11,2% |
| 2025 | 156,6 K RON | 326,5 K RON | 48,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 242,0 K RON | 258,9 K RON | 265,0 K RON | 274,2 K RON | ▲ 3,5% |
| Rezultat net | 0 RON | 196,1 K RON | 170,7 K RON | 175,6 K RON | 170,1 K RON | ▼ 3,2% |
| Total active | 200 RON | 201,4 K RON | 399,5 K RON | 606,6 K RON | 326,5 K RON | ▼ 46,2% |
| Capitaluri proprii | 200 RON | 192,6 K RON | 363,3 K RON | 538,9 K RON | 170,3 K RON | ▼ 68,4% |
| Datorii totale | 0 RON | 8,8 K RON | 36,3 K RON | 68,1 K RON | 156,6 K RON | ▲ 129,8% |
| Lichiditate curentă | – | 22,79 | 11,02 | 8,90 | 2,04 | ▼ 77,1% |
| Marjă netă (%) | – | 81,04 | 65,93 | 66,27 | 62,02 | ▼ 6,4% |
| Scor bonitate | 47 | 87 | 87 | 87 | 87 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (170,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.04), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 379,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.