Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SOUTH EAST EUROPE FERTILIZER COMPANY S.A.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, IANCU DE HUNEDOARA, 54B, 4, 1, AVANTGARDE OFFICE BUILDING
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 393.100 RON | 488.369 RON | −95.269 RON | −95.269 RON | 4.779.025 RON | 301.005 RON | 4.478.020 RON | 3.904.731 RON | 892.149 RON | 0 RON | 107.320 RON | 0 RON | 17.855 RON | 1 |
| 2022 | 264.135.558 RON | 282.543.146 RON | 280.451.916 RON | 1.601.884 RON | 2.091.230 RON | 114.220.830 RON | 292.920 RON | 113.927.910 RON | 5.506.615 RON | 108.746.510 RON | 82.464.759 RON | 21.542.416 RON | 0 RON | 32.295 RON | 0 |
| 2023 | 164.074.274 RON | 175.438.711 RON | 167.473.031 RON | 6.659.150 RON | 7.965.680 RON | 52.094.592 RON | 553.473 RON | 51.541.119 RON | 12.165.766 RON | 39.504.767 RON | 4.989.943 RON | 28.791.297 RON | 128.485 RON | 50.495 RON | 5 |
| 2024 | 195.592.014 RON | 202.381.014 RON | 197.373.680 RON | 4.396.723 RON | 5.007.334 RON | 32.752.977 RON | 398.306 RON | 32.354.671 RON | 15.584.533 RON | 16.850.329 RON | 11.899.648 RON | 5.376.140 RON | 0 RON | 48.616 RON | 7 |
| 2025 | 249.393.975 RON | 263.010.319 RON | 255.792.950 RON | 5.633.099 RON | 7.217.369 RON | 34.584.273 RON | 326.050 RON | 34.258.223 RON | 21.217.632 RON | 12.890.768 RON | 1.495.315 RON | 8.147.527 RON | 0 RON | 39.574 RON | 8 |
Reprezentanți și administratori (6)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 3823 Alte activități de tartare a deșeurilor
- 3832 Activități ale gropilor de gunoi sau a depozitelor permanente de deșeuri
- 3833 Alte activități de eliminare a deșeurilor
- 4612 Intermedieri în comerțul cu combustibili, minereuri, metale și produse chimice pentru industrie
- 4685 Comerț cu ridicata al produselor chimice
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5020 Transporturi maritime și costiere de marfă
- 5210 Depozitări
- 6421 Activități ale holding-urilor
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7499 Alte activități profesionale, stiințifice și tehnice n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4685 — Comerț cu ridicata al produselor chimice
Top format din 163 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 264,14 M RON | 164,07 M RON | 195,59 M RON | 249,39 M RON |
| Venituri totale | 393,1 K RON | 282,54 M RON | 175,44 M RON | 202,38 M RON | 263,01 M RON |
| Cheltuieli totale | 488,4 K RON | 280,45 M RON | 167,47 M RON | 197,37 M RON | 255,79 M RON |
| Rezultat net | −95,3 K RON | 1,60 M RON | 6,66 M RON | 4,40 M RON | 5,63 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 303,71 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,66 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,54 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,26 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,68 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 166,78 |
| Durata stocaj (zile) | 2 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 30,61 |
| Durata încasare (zile) | 12 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 892,1 K RON | 4,78 M RON | 18,7% |
| 2022 | 108,75 M RON | 114,22 M RON | 95,2% |
| 2023 | 39,50 M RON | 52,09 M RON | 75,8% |
| 2024 | 16,85 M RON | 32,75 M RON | 51,5% |
| 2025 | 12,89 M RON | 34,58 M RON | 37,3% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 264,14 M RON | 164,07 M RON | 195,59 M RON | 249,39 M RON | ▲ 27,5% |
| Rezultat net | −95,3 K RON | 1,60 M RON | 6,66 M RON | 4,40 M RON | 5,63 M RON | ▲ 28,1% |
| Total active | 4,78 M RON | 114,22 M RON | 52,09 M RON | 32,75 M RON | 34,58 M RON | ▲ 5,6% |
| Capitaluri proprii | 3,90 M RON | 5,51 M RON | 12,17 M RON | 15,58 M RON | 21,22 M RON | ▲ 36,1% |
| Datorii totale | 892,1 K RON | 108,75 M RON | 39,50 M RON | 16,85 M RON | 12,89 M RON | ▼ 23,5% |
| Lichiditate curentă | 5,02 | 1,05 | 1,30 | 1,92 | 2,66 | ▲ 38,4% |
| Marjă netă (%) | – | 0,61 | 4,06 | 2,25 | 2,26 | ▲ 0,4% |
| Scor bonitate | 67 | 50 | 65 | 75 | 90 | ▲ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (5,63 M RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.66), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 303,71 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.