ILRA PINK POST OPERATIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Voluntari, Pipera-Tunari, 2/II, 4, 77190, Pipera I, Clădire birouri
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 115.634.242 RON | 116.006.638 RON | 110.769.812 RON | 4.376.705 RON | 5.236.826 RON | 35.705.284 RON | 6.712.610 RON | 28.992.674 RON | 4.476.705 RON | 30.830.861 RON | 361.429 RON | 27.796.562 RON | 143.829 RON | 245.388 RON | 768 |
| 2024 | 145.195.265 RON | 145.718.755 RON | 139.241.148 RON | 5.418.072 RON | 6.477.607 RON | 28.177.076 RON | 5.660.203 RON | 22.516.873 RON | 5.538.072 RON | 22.295.949 RON | 48.657 RON | 22.301.174 RON | 2.705 RON | 376.308 RON | 602 |
| 2025 | 139.148.230 RON | 139.618.182 RON | 132.232.592 RON | 6.167.771 RON | 7.385.590 RON | 22.661.238 RON | 4.614.719 RON | 18.046.519 RON | 6.287.771 RON | 15.812.193 RON | 99.801 RON | 17.520.468 RON | 374 RON | 275.766 RON | 559 |
Reprezentanți și administratori (6)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
5320 — Alte activități poștale și de curier
Top format din 354 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 115,63 M RON | 145,20 M RON | 139,15 M RON |
| Venituri totale | 116,01 M RON | 145,72 M RON | 139,62 M RON |
| Cheltuieli totale | 110,77 M RON | 139,24 M RON | 132,23 M RON |
| Rezultat net | 4,38 M RON | 5,42 M RON | 6,17 M RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 156,84 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,14 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,14 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,43 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1.394,26 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 7,94 |
| Durata încasare (zile) | 46 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 30,83 M RON | 35,71 M RON | 86,4% |
| 2024 | 22,30 M RON | 28,18 M RON | 79,1% |
| 2025 | 15,81 M RON | 22,66 M RON | 69,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 115,63 M RON | 145,20 M RON | 139,15 M RON | ▼ 4,2% |
| Rezultat net | 4,38 M RON | 5,42 M RON | 6,17 M RON | ▲ 13,8% |
| Total active | 35,71 M RON | 28,18 M RON | 22,66 M RON | ▼ 19,6% |
| Capitaluri proprii | 4,48 M RON | 5,54 M RON | 6,29 M RON | ▲ 13,5% |
| Datorii totale | 30,83 M RON | 22,30 M RON | 15,81 M RON | ▼ 29,1% |
| Lichiditate curentă | 0,94 | 1,01 | 1,14 | ▲ 13,0% |
| Marjă netă (%) | 3,78 | 3,73 | 4,43 | ▲ 18,8% |
| Scor bonitate | 50 | 70 | 65 | ▼ 7,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (6,17 M RON).
- •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 156,84 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.