Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
IMMO SMART ASSET MANAGEMENT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, Timişoara, 84, 61334, 6, COD SPATIU E005
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 172.858 RON | 175.196 RON | 27.405 RON | 146.062 RON | 147.791 RON | 150.853 RON | 0 RON | 150.853 RON | 147.062 RON | 3.791 RON | 0 RON | 96 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 237.689 RON | 240.485 RON | 49.294 RON | 188.783 RON | 191.191 RON | 193.818 RON | 0 RON | 193.818 RON | 189.983 RON | 3.835 RON | 0 RON | 195 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 105.743 RON | 108.072 RON | 63.177 RON | 43.797 RON | 44.895 RON | 47.481 RON | 0 RON | 47.481 RON | 44.997 RON | 2.484 RON | 0 RON | 30.851 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6831 — Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
Top format din 2,994 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 172,9 K RON | 237,7 K RON | 105,7 K RON |
| Venituri totale | 175,2 K RON | 240,5 K RON | 108,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 27,4 K RON | 49,3 K RON | 63,2 K RON |
| Rezultat net | 146,1 K RON | 188,8 K RON | 43,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 105,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 19,11 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 19,11 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 6,69 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 19,11 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,43 |
| Durata încasare (zile) | 107 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 3,8 K RON | 150,9 K RON | 2,5% |
| 2024 | 3,8 K RON | 193,8 K RON | 2,0% |
| 2025 | 2,5 K RON | 47,5 K RON | 5,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 172,9 K RON | 237,7 K RON | 105,7 K RON | ▼ 55,5% |
| Rezultat net | 146,1 K RON | 188,8 K RON | 43,8 K RON | ▼ 76,8% |
| Total active | 150,9 K RON | 193,8 K RON | 47,5 K RON | ▼ 75,5% |
| Capitaluri proprii | 147,1 K RON | 190,0 K RON | 45,0 K RON | ▼ 76,3% |
| Datorii totale | 3,8 K RON | 3,8 K RON | 2,5 K RON | ▼ 35,2% |
| Lichiditate curentă | 39,79 | 50,54 | 19,11 | ▼ 62,2% |
| Marjă netă (%) | 84,50 | 79,42 | 41,42 | ▼ 47,8% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 80 | ▼ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (43,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (19.11), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.