Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MGACCESSORIES S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Iaşi, Municipiul Iaşi, ANASTASIE PANU, 36, 1B, 700390, mezanin, birou nr. 3, la avocat colaborator Pleşca Claudia Cristiana
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 83.658 RON | 83.658 RON | 40.232 RON | 36.623 RON | 43.426 RON | 44.877 RON | 5.124 RON | 39.753 RON | 36.823 RON | 8.054 RON | 0 RON | 39.189 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 207.849 RON | 207.849 RON | 123.009 RON | 82.804 RON | 84.840 RON | 87.500 RON | 0 RON | 87.500 RON | 83.044 RON | 4.456 RON | 0 RON | 87.258 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (41)
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4931 Transporturi terestre de pasageri, pe bază de grafic
- 4932 Transporturi terestre de pasageri, ocazionale
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 4939 Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 5231 Activități de intermediere pentru transportul de marfă
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6392 Alte activități de servicii informaționale n.c. a
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7330 Activități în domeniul relațiilor publice și al comunicării
- 7420 Activități fotografice
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7751 Servicii de intermediere pentru închirierea și leasingul autoturismelor, autorulotelor și remorcilor
- 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9020 Activități de interpretare artistică (spectacole)
- 9031 Activități de gestionare a sălilor și amplasamentelor de spectacole
- 9039 Alte activități suport pentru creație și interpretare artistică
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
- 9531 Repararea și întreținerea autovehiculelor
Lideri din domeniu
Top companii din Iaşi, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8299 — Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Top format din 196 companii din județul Iaşi. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2024–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 83,7 K RON | 207,8 K RON |
| Venituri totale | 83,7 K RON | 207,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 40,2 K RON | 123,0 K RON |
| Rezultat net | 36,6 K RON | 82,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 332,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 19,64 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 19,64 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,05 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 19,64 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,38 |
| Durata încasare (zile) | 153 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2024 | 8,1 K RON | 44,9 K RON | 18,0% |
| 2025 | 4,5 K RON | 87,5 K RON | 5,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 83,7 K RON | 207,8 K RON | ▲ 148,5% |
| Rezultat net | 36,6 K RON | 82,8 K RON | ▲ 126,1% |
| Total active | 44,9 K RON | 87,5 K RON | ▲ 95,0% |
| Capitaluri proprii | 36,8 K RON | 83,0 K RON | ▲ 125,5% |
| Datorii totale | 8,1 K RON | 4,5 K RON | ▼ 44,7% |
| Lichiditate curentă | 4,94 | 19,64 | ▲ 297,8% |
| Marjă netă (%) | 43,78 | 39,84 | ▼ 9,0% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | ▲ 14,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (82,8 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (19.64), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 332,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.