Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
KATJA CREATIVE ATELIER CO S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, Clucerului, 21, 12, 11362, 1, CORP C, MANSARDA
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 130.360 RON | 130.829 RON | 124.197 RON | 5.730 RON | 6.632 RON | 58.865 RON | 0 RON | 58.865 RON | 47.856 RON | 11.009 RON | 27.352 RON | 16.119 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 432.477 RON | 432.586 RON | 336.417 RON | 82.167 RON | 96.169 RON | 153.291 RON | 0 RON | 153.291 RON | 130.023 RON | 23.268 RON | 17.899 RON | 118.405 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 273.584 RON | 275.543 RON | 247.275 RON | 23.909 RON | 28.268 RON | 202.509 RON | 0 RON | 202.509 RON | 153.932 RON | 48.736 RON | 35.133 RON | 150.579 RON | 0 RON | 159 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 1421 Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4682 Comerț cu ridicata al metalelor și minereurilor metalice
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 5819 Alte activități de editare
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7411 Activități de design industrial și vestimentar
- 7420 Activități fotografice
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
1413 — Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
Top format din 507 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 130,4 K RON | 432,5 K RON | 273,6 K RON |
| Venituri totale | 130,8 K RON | 432,6 K RON | 275,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 124,2 K RON | 336,4 K RON | 247,3 K RON |
| Rezultat net | 5,7 K RON | 82,2 K RON | 23,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 422,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,16 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,43 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,34 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 4,16 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 7,79 |
| Durata stocaj (zile) | 47 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,82 |
| Durata încasare (zile) | 201 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 11,0 K RON | 58,9 K RON | 18,7% |
| 2024 | 23,3 K RON | 153,3 K RON | 15,2% |
| 2025 | 48,7 K RON | 202,5 K RON | 24,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 130,4 K RON | 432,5 K RON | 273,6 K RON | ▼ 36,7% |
| Rezultat net | 5,7 K RON | 82,2 K RON | 23,9 K RON | ▼ 70,9% |
| Total active | 58,9 K RON | 153,3 K RON | 202,5 K RON | ▲ 32,1% |
| Capitaluri proprii | 47,9 K RON | 130,0 K RON | 153,9 K RON | ▲ 18,4% |
| Datorii totale | 11,0 K RON | 23,3 K RON | 48,7 K RON | ▲ 109,5% |
| Lichiditate curentă | 5,35 | 6,59 | 4,16 | ▼ 36,9% |
| Marjă netă (%) | 4,40 | 19,00 | 8,74 | ▼ 54,0% |
| Scor bonitate | 77 | 100 | 75 | ▼ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (23,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.16), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 422,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.