Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
C.M CLEANING CONSTRUCT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, POIANA CU ALUNI, 6, 17, 3, 4, 89, 22875, 2, CAMERA NR. 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024 | 18.820 RON | 18.820 RON | 350 RON | 18.286 RON | 18.470 RON | 19.087 RON | 0 RON | 19.087 RON | 18.486 RON | 601 RON | 0 RON | 19.087 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 277.298 RON | 277.298 RON | 121.335 RON | 153.190 RON | 155.963 RON | 195.054 RON | 0 RON | 195.054 RON | 133.510 RON | 61.544 RON | 1.835 RON | 181.687 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4933 Transporturi terestre de pasageri cu vehicule cu șofer, pe bază de comandă
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
8122 — Activități specializate de curățenie
Top format din 192 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2024–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2024 | 2025 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 18,8 K RON | 277,3 K RON |
| Venituri totale | 18,8 K RON | 277,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 350 RON | 121,3 K RON |
| Rezultat net | 18,3 K RON | 153,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 535,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,17 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,14 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,19 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,17 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 151,12 |
| Durata stocaj (zile) | 2 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,53 |
| Durata încasare (zile) | 239 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2024 | 601 RON | 19,1 K RON | 3,2% |
| 2025 | 61,5 K RON | 195,1 K RON | 31,6% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 18,8 K RON | 277,3 K RON | ▲ 1.373,4% |
| Rezultat net | 18,3 K RON | 153,2 K RON | ▲ 737,7% |
| Total active | 19,1 K RON | 195,1 K RON | ▲ 921,9% |
| Capitaluri proprii | 18,5 K RON | 133,5 K RON | ▲ 622,2% |
| Datorii totale | 601 RON | 61,5 K RON | ▲ 10.140,3% |
| Lichiditate curentă | 31,76 | 3,17 | ▼ 90,0% |
| Marjă netă (%) | 97,16 | 55,24 | ▼ 43,1% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | ▲ 9,2% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2024, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (153,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.17), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 535,8 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2024–2025.