Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CĂLĂTORII DE MII DE STELE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Arad, Sat Bruznic, Comuna Ususău, BRUZNIC, 182, 317376
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 0 RON | 41.576 RON | 52.317 RON | −10.741 RON | −10.741 RON | 452.635 RON | 253.367 RON | 199.268 RON | −9.741 RON | 111.395 RON | 0 RON | 196.320 RON | 350.985 RON | 4 RON | 2 |
| 2022 | 40.482 RON | 188.089 RON | 182.490 RON | 5.599 RON | 5.599 RON | 251.706 RON | 234.186 RON | 17.520 RON | −4.142 RON | 45.258 RON | 0 RON | 227 RON | 210.676 RON | 86 RON | 2 |
| 2023 | 41.236 RON | 104.303 RON | 162.983 RON | −58.860 RON | −58.680 RON | 174.975 RON | 169.213 RON | 5.762 RON | −63.002 RON | 86.388 RON | 0 RON | 286 RON | 151.675 RON | 86 RON | 1 |
| 2024 | 41.741 RON | 101.937 RON | 120.888 RON | −18.951 RON | −18.951 RON | 118.074 RON | 105.985 RON | 12.089 RON | −81.953 RON | 106.402 RON | 0 RON | 937 RON | 94.712 RON | 1.087 RON | 1 |
| 2025 | 48.729 RON | 174.325 RON | 156.048 RON | 17.153 RON | 18.277 RON | 182.473 RON | 50.249 RON | 132.224 RON | −64.800 RON | 77.956 RON | 0 RON | 121.308 RON | 171.161 RON | 1.844 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Arad, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7739 — Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Top format din 18 companii din județul Arad. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−64.800 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 40,5 K RON | 41,2 K RON | 41,7 K RON | 48,7 K RON |
| Venituri totale | 41,6 K RON | 188,1 K RON | 104,3 K RON | 101,9 K RON | 174,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 52,3 K RON | 182,5 K RON | 163,0 K RON | 120,9 K RON | 156,0 K RON |
| Rezultat net | −10,7 K RON | 5,6 K RON | −58,9 K RON | −19,0 K RON | 17,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 64,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,70 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,70 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,14 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,34 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,40 |
| Durata încasare (zile) | 909 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 111,4 K RON | 452,6 K RON | 24,6% |
| 2022 | 45,3 K RON | 251,7 K RON | 18,0% |
| 2023 | 86,4 K RON | 175,0 K RON | 49,4% |
| 2024 | 106,4 K RON | 118,1 K RON | 90,1% |
| 2025 | 78,0 K RON | 182,5 K RON | 42,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 40,5 K RON | 41,2 K RON | 41,7 K RON | 48,7 K RON | ▲ 16,7% |
| Rezultat net | −10,7 K RON | 5,6 K RON | −58,9 K RON | −19,0 K RON | 17,2 K RON | ▲ 190,5% |
| Total active | 452,6 K RON | 251,7 K RON | 175,0 K RON | 118,1 K RON | 182,5 K RON | ▲ 54,5% |
| Capitaluri proprii | −9,7 K RON | −4,1 K RON | −63,0 K RON | −82,0 K RON | −64,8 K RON | ▲ 20,9% |
| Datorii totale | 111,4 K RON | 45,3 K RON | 86,4 K RON | 106,4 K RON | 78,0 K RON | ▼ 26,7% |
| Lichiditate curentă | 1,79 | 0,39 | 0,07 | 0,11 | 1,70 | ▲ 1.393,0% |
| Marjă netă (%) | – | 13,83 | -142,74 | -45,40 | 35,20 | ▲ 177,5% |
| Scor bonitate | 39 | 42 | 12 | 27 | 72 | ▲ 166,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2021, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (17,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 64,1 K RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.