Publicitate

RADACINI AUTO TRADING SRL

CUI: 11147792 J23/1361/2002 SRL Ilfov, Oraş Voluntari
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 11147792
Cod înmatriculare J23/1361/2002
EUID ROONRC.J23/1361/2002
Data înmatriculării 2002-07-12
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 24 ani
Salariați (2025) 5 angajați

Adresă

România, Ilfov, Oraş Voluntari, ECATERINA TEODOROIU, 5-7, 77190

Țară: România
Județ: Ilfov
Localitate: Oraş Voluntari
Stradă: ECATERINA TEODOROIU
Număr: 5-7
Cod poștal: 77190

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 4.837.234 RON 5.180.932 RON 2.193.311 RON 2.705.203 RON 2.987.621 RON 57.832.871 RON 54.718.462 RON 3.114.409 RON 56.076.417 RON 1.757.692 RON 1.715.310 RON 1.210.958 RON 0 RON 1.238 RON 5
2024 5.409.996 RON 18.367.317 RON 8.303.730 RON 8.565.026 RON 10.063.587 RON 65.164.409 RON 53.954.357 RON 11.210.052 RON 54.903.036 RON 10.269.698 RON 8.219 RON 4.233.028 RON 0 RON 8.325 RON 5
2025 5.367.794 RON 8.035.320 RON 4.672.065 RON 2.723.582 RON 3.363.255 RON 53.377.334 RON 51.406.169 RON 1.971.165 RON 50.925.190 RON 2.459.077 RON 8.427 RON 626.365 RON 0 RON 6.933 RON 5

Reprezentanți și administratori (1)

MADADI ALI
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (21)

Lideri din domeniu

Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 170 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.8) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
5,37 M RON
Rezultat Net 2025
2,72 M RON
Total Active 2025
53,38 M RON
Scor Bonitate
63/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 63/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 4,84 M RON 5,41 M RON 5,37 M RON
Venituri totale 5,18 M RON 18,37 M RON 8,04 M RON
Cheltuieli totale 2,19 M RON 8,30 M RON 4,67 M RON
Rezultat net 2,71 M RON 8,57 M RON 2,72 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,74 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,80 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,80 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,54 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 21,71 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate51,41 M RON (96.3%)
Active circulante1,97 M RON (3.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri8,4 K RON
Creanțe626,4 K RON
Numerar1,34 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 636,98
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 8,57
Durata încasare (zile) 43

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
62,7%
Marjă netă
50,7%
ROA
5,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 1,76 M RON 57,83 M RON 3,0%
2024 10,27 M RON 65,16 M RON 15,8%
2025 2,46 M RON 53,38 M RON 4,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

63
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 4,84 M RON 5,41 M RON 5,37 M RON ▼ 0,8%
Rezultat net 2,71 M RON 8,57 M RON 2,72 M RON ▼ 68,2%
Total active 57,83 M RON 65,16 M RON 53,38 M RON ▼ 18,1%
Capitaluri proprii 56,08 M RON 54,90 M RON 50,93 M RON ▼ 7,2%
Datorii totale 1,76 M RON 10,27 M RON 2,46 M RON ▼ 76,1%
Lichiditate curentă 1,77 1,09 0,80 ▼ 26,6%
Marjă netă (%) 55,92 158,32 50,74 ▼ 68,0%
Scor bonitate 82 85 63 ▼ 25,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,72 M RON).
  • Scorul de bonitate de 63/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 5,74 M RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate