Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TYCHE SAMIRAMIS SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Comuna Afumaţi, LINIA DE CENTURĂ DREAPTA, 92, 77010, Stand 7, Lot 2, Etaj 1, Biroul nr. 2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 802.518 RON | 803.892 RON | 613.273 RON | 166.494 RON | 190.619 RON | 1.582.643 RON | 890.173 RON | 692.470 RON | 344.250 RON | 884.843 RON | 36.918 RON | 577.208 RON | 410.593 RON | 57.043 RON | 0 |
| 2020 | 1.510.864 RON | 1.510.966 RON | 996.707 RON | 487.393 RON | 514.259 RON | 2.713.253 RON | 1.998.856 RON | 714.397 RON | 2.015.252 RON | 633.454 RON | 5.242 RON | 644.016 RON | 137.547 RON | 73.000 RON | 1 |
| 2021 | 1.301.524 RON | 1.315.408 RON | 1.086.432 RON | 216.511 RON | 228.976 RON | 2.730.723 RON | 1.905.769 RON | 824.954 RON | 2.205.514 RON | 599.432 RON | 5.393 RON | 526.318 RON | 0 RON | 74.223 RON | 3 |
| 2022 | 1.474.230 RON | 1.668.813 RON | 1.252.366 RON | 400.655 RON | 416.447 RON | 2.770.688 RON | 1.834.069 RON | 936.619 RON | 2.047.189 RON | 593.499 RON | 5.577 RON | 626.259 RON | 166.407 RON | 36.407 RON | 1 |
| 2023 | 1.940.230 RON | 3.551.004 RON | 2.482.362 RON | 943.989 RON | 1.068.642 RON | 2.421.223 RON | 689.761 RON | 1.731.462 RON | 1.856.111 RON | 565.112 RON | 0 RON | 558.732 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 1.840.925 RON | 1.872.759 RON | 1.012.057 RON | 722.891 RON | 860.702 RON | 2.605.693 RON | 660.380 RON | 1.945.313 RON | 2.117.588 RON | 423.397 RON | 1.050 RON | 585.915 RON | 124.426 RON | 59.718 RON | 1 |
| 2025 | 2.338.719 RON | 2.371.143 RON | 1.432.122 RON | 782.856 RON | 939.021 RON | 2.745.207 RON | 654.842 RON | 2.090.365 RON | 2.296.344 RON | 441.390 RON | 2.771 RON | 824.013 RON | 67.191 RON | 59.718 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (10)
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4631 Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor
- 4632 Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne, pește și produse din pește, crustacee și moluște
- 4633 Comerț cu ridicata al produselor lactate, ouălor, uleiurilor și grăsimilor comestibile
- 4651 Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software- ului
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Top format din 958 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 802,5 K RON | 1,51 M RON | 1,30 M RON | 1,47 M RON | 1,94 M RON | 1,84 M RON | 2,34 M RON |
| Venituri totale | 803,9 K RON | 1,51 M RON | 1,32 M RON | 1,67 M RON | 3,55 M RON | 1,87 M RON | 2,37 M RON |
| Cheltuieli totale | 613,3 K RON | 996,7 K RON | 1,09 M RON | 1,25 M RON | 2,48 M RON | 1,01 M RON | 1,43 M RON |
| Rezultat net | 166,5 K RON | 487,4 K RON | 216,5 K RON | 400,7 K RON | 944,0 K RON | 722,9 K RON | 782,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,45 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,74 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,73 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,86 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 6,22 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 844,00 |
| Durata stocaj (zile) | 0 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,84 |
| Durata încasare (zile) | 129 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 884,8 K RON | 1,58 M RON | 55,9% |
| 2020 | 633,5 K RON | 2,71 M RON | 23,4% |
| 2021 | 599,4 K RON | 2,73 M RON | 22,0% |
| 2022 | 593,5 K RON | 2,77 M RON | 21,4% |
| 2023 | 565,1 K RON | 2,42 M RON | 23,3% |
| 2024 | 423,4 K RON | 2,61 M RON | 16,3% |
| 2025 | 441,4 K RON | 2,75 M RON | 16,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 802,5 K RON | 1,51 M RON | 1,30 M RON | 1,47 M RON | 1,94 M RON | 1,84 M RON | 2,34 M RON | ▲ 27,0% |
| Rezultat net | 166,5 K RON | 487,4 K RON | 216,5 K RON | 400,7 K RON | 944,0 K RON | 722,9 K RON | 782,9 K RON | ▲ 8,3% |
| Total active | 1,58 M RON | 2,71 M RON | 2,73 M RON | 2,77 M RON | 2,42 M RON | 2,61 M RON | 2,75 M RON | ▲ 5,4% |
| Capitaluri proprii | 344,3 K RON | 2,02 M RON | 2,21 M RON | 2,05 M RON | 1,86 M RON | 2,12 M RON | 2,30 M RON | ▲ 8,4% |
| Datorii totale | 884,8 K RON | 633,5 K RON | 599,4 K RON | 593,5 K RON | 565,1 K RON | 423,4 K RON | 441,4 K RON | ▲ 4,2% |
| Lichiditate curentă | 0,78 | 1,13 | 1,38 | 1,58 | 3,06 | 4,59 | 4,74 | ▲ 3,1% |
| Marjă netă (%) | 20,75 | 32,26 | 16,64 | 27,18 | 48,65 | 39,27 | 33,47 | ▼ 14,8% |
| Scor bonitate | 60 | 90 | 77 | 95 | 100 | 87 | 100 | ▲ 14,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (782,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.74), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,45 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.