Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CAPRICORN TAUR INVEST SERV S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Sat Berceni, Comuna Berceni, SPORTULUI, 20, 77020, CAMERA 1, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 33.600 RON | 33.693 RON | 13.252 RON | 19.431 RON | 20.441 RON | 78.897 RON | 43.879 RON | 35.018 RON | 77.132 RON | 1.765 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 30.600 RON | 30.691 RON | 12.725 RON | 17.045 RON | 17.966 RON | 88.625 RON | 52.809 RON | 35.816 RON | 86.938 RON | 1.687 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 33.600 RON | 33.650 RON | 7.573 RON | 25.067 RON | 26.077 RON | 96.598 RON | 49.713 RON | 46.885 RON | 94.960 RON | 1.638 RON | 0 RON | 2 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 33.600 RON | 33.656 RON | 7.747 RON | 24.900 RON | 25.909 RON | 100.247 RON | 46.616 RON | 53.631 RON | 94.793 RON | 5.454 RON | 0 RON | 3 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 33.600 RON | 33.600 RON | 12.794 RON | 17.477 RON | 20.806 RON | 87.836 RON | 61.336 RON | 26.500 RON | 87.370 RON | 466 RON | 0 RON | 1.649 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 33.600 RON | 34.020 RON | 12.613 RON | 17.980 RON | 21.407 RON | 90.304 RON | 51.684 RON | 38.620 RON | 87.873 RON | 2.431 RON | 0 RON | 4 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 33.600 RON | 33.600 RON | 23.341 RON | 8.651 RON | 10.259 RON | 100.117 RON | 57.432 RON | 42.685 RON | 97.733 RON | 2.384 RON | 0 RON | 1.260 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (2)
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6820 — închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Top format din 958 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 33,6 K RON | 30,6 K RON | 33,6 K RON | 33,6 K RON | 33,6 K RON | 33,6 K RON | 33,6 K RON |
| Venituri totale | 33,7 K RON | 30,7 K RON | 33,7 K RON | 33,7 K RON | 33,6 K RON | 34,0 K RON | 33,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 13,3 K RON | 12,7 K RON | 7,6 K RON | 7,7 K RON | 12,8 K RON | 12,6 K RON | 23,3 K RON |
| Rezultat net | 19,4 K RON | 17,0 K RON | 25,1 K RON | 24,9 K RON | 17,5 K RON | 18,0 K RON | 8,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 34,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 17,90 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 17,90 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 17,38 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 42,00 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 26,67 |
| Durata încasare (zile) | 14 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,8 K RON | 78,9 K RON | 2,2% |
| 2020 | 1,7 K RON | 88,6 K RON | 1,9% |
| 2021 | 1,6 K RON | 96,6 K RON | 1,7% |
| 2022 | 5,5 K RON | 100,2 K RON | 5,4% |
| 2023 | 466 RON | 87,8 K RON | 0,5% |
| 2024 | 2,4 K RON | 90,3 K RON | 2,7% |
| 2025 | 2,4 K RON | 100,1 K RON | 2,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 33,6 K RON | 30,6 K RON | 33,6 K RON | 33,6 K RON | 33,6 K RON | 33,6 K RON | 33,6 K RON | ▲ 0,0% |
| Rezultat net | 19,4 K RON | 17,0 K RON | 25,1 K RON | 24,9 K RON | 17,5 K RON | 18,0 K RON | 8,7 K RON | ▼ 51,9% |
| Total active | 78,9 K RON | 88,6 K RON | 96,6 K RON | 100,2 K RON | 87,8 K RON | 90,3 K RON | 100,1 K RON | ▲ 10,9% |
| Capitaluri proprii | 77,1 K RON | 86,9 K RON | 95,0 K RON | 94,8 K RON | 87,4 K RON | 87,9 K RON | 97,7 K RON | ▲ 11,2% |
| Datorii totale | 1,8 K RON | 1,7 K RON | 1,6 K RON | 5,5 K RON | 466 RON | 2,4 K RON | 2,4 K RON | ▼ 1,9% |
| Lichiditate curentă | 19,84 | 21,23 | 28,62 | 9,83 | 56,87 | 15,89 | 17,90 | ▲ 12,7% |
| Marjă netă (%) | 57,83 | 55,70 | 74,60 | 74,11 | 52,01 | 53,51 | 25,75 | ▼ 51,9% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 100 | 80 | 87 | 87 | 87 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (8,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (17.9), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 34,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.