Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PROADMIN CONSULTING SRL
Date generale
Adresă
România, Ilfov, Oraş Voluntari, MATEI BASARAB, 4A, nr. 2, B, 6, 68, 77190, camera 1, Ansamblul Rezidential Diamond Residence
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.182.563 RON | 1.314.369 RON | 917.863 RON | 383.912 RON | 396.506 RON | 446.469 RON | 198.864 RON | 247.605 RON | 384.152 RON | 72.472 RON | 0 RON | 107.188 RON | 0 RON | 10.155 RON | 1 |
| 2020 | 750.048 RON | 750.078 RON | 670.086 RON | 73.067 RON | 79.992 RON | 207.774 RON | 148.643 RON | 59.131 RON | 73.307 RON | 141.248 RON | 0 RON | 43.444 RON | 0 RON | 6.781 RON | 1 |
| 2021 | 4.423.439 RON | 4.423.471 RON | 1.480.421 RON | 2.907.071 RON | 2.943.050 RON | 3.548.365 RON | 102.114 RON | 3.446.251 RON | 2.907.311 RON | 646.752 RON | 0 RON | 3.412.025 RON | 0 RON | 5.698 RON | 1 |
| 2022 | 1.174.294 RON | 1.174.330 RON | 946.919 RON | 218.459 RON | 227.411 RON | 192.977 RON | 52.793 RON | 140.184 RON | −333.947 RON | 533.695 RON | 0 RON | 105.790 RON | 0 RON | 6.771 RON | 1 |
| 2023 | 4.755.687 RON | 4.904.058 RON | 2.683.465 RON | 1.999.176 RON | 2.220.593 RON | 2.022.384 RON | 292.196 RON | 1.730.188 RON | 1.665.229 RON | 357.200 RON | 0 RON | 351.527 RON | 0 RON | 45 RON | 1 |
| 2024 | 5.357.275 RON | 5.765.272 RON | 4.094.273 RON | 1.405.383 RON | 1.670.999 RON | 3.060.007 RON | 212.696 RON | 2.847.311 RON | 1.344.640 RON | 1.715.367 RON | 0 RON | 2.109.837 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 3.154.112 RON | 3.157.483 RON | 2.351.140 RON | 704.658 RON | 806.343 RON | 3.459.499 RON | 419.177 RON | 3.040.322 RON | 732.789 RON | 2.749.481 RON | 157.446 RON | 2.863.735 RON | 0 RON | 22.771 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (9)
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
Lideri din domeniu
Top companii din Ilfov, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6203 — Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
Top format din 56 companii din județul Ilfov. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,18 M RON | 750,0 K RON | 4,42 M RON | 1,17 M RON | 4,76 M RON | 5,36 M RON | 3,15 M RON |
| Venituri totale | 1,31 M RON | 750,1 K RON | 4,42 M RON | 1,17 M RON | 4,90 M RON | 5,77 M RON | 3,16 M RON |
| Cheltuieli totale | 917,9 K RON | 670,1 K RON | 1,48 M RON | 946,9 K RON | 2,68 M RON | 4,09 M RON | 2,35 M RON |
| Rezultat net | 383,9 K RON | 73,1 K RON | 2,91 M RON | 218,5 K RON | 2,00 M RON | 1,41 M RON | 704,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 5,18 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,11 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,05 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,01 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,26 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 20,03 |
| Durata stocaj (zile) | 18 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,10 |
| Durata încasare (zile) | 331 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 72,5 K RON | 446,5 K RON | 16,2% |
| 2020 | 141,2 K RON | 207,8 K RON | 68,0% |
| 2021 | 646,8 K RON | 3,55 M RON | 18,2% |
| 2022 | 533,7 K RON | 193,0 K RON | 276,6% |
| 2023 | 357,2 K RON | 2,02 M RON | 17,7% |
| 2024 | 1,72 M RON | 3,06 M RON | 56,1% |
| 2025 | 2,75 M RON | 3,46 M RON | 79,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,18 M RON | 750,0 K RON | 4,42 M RON | 1,17 M RON | 4,76 M RON | 5,36 M RON | 3,15 M RON | ▼ 41,1% |
| Rezultat net | 383,9 K RON | 73,1 K RON | 2,91 M RON | 218,5 K RON | 2,00 M RON | 1,41 M RON | 704,7 K RON | ▼ 49,9% |
| Total active | 446,5 K RON | 207,8 K RON | 3,55 M RON | 193,0 K RON | 2,02 M RON | 3,06 M RON | 3,46 M RON | ▲ 13,1% |
| Capitaluri proprii | 384,2 K RON | 73,3 K RON | 2,91 M RON | −333,9 K RON | 1,67 M RON | 1,34 M RON | 732,8 K RON | ▼ 45,5% |
| Datorii totale | 72,5 K RON | 141,2 K RON | 646,8 K RON | 533,7 K RON | 357,2 K RON | 1,72 M RON | 2,75 M RON | ▲ 60,3% |
| Lichiditate curentă | 3,42 | 0,42 | 5,33 | 0,26 | 4,84 | 1,66 | 1,11 | ▼ 33,4% |
| Marjă netă (%) | 32,46 | 9,74 | 65,72 | 18,60 | 42,04 | 26,23 | 22,34 | ▼ 14,8% |
| Scor bonitate | 87 | 48 | 100 | 35 | 100 | 77 | 60 | ▼ 22,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (704,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 5,18 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.