Publicitate

REFINED MUSIC LAB S.R.L.

CUI: 46957538 J27/1264/2022 SRL Neamţ, Municipiul Piatra Neamţ
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 46957538
Cod înmatriculare J27/1264/2022
EUID ROONRC.J27/1264/2022
Data înmatriculării 2022-10-04
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 4 ani

Adresă

România, Neamţ, Municipiul Piatra Neamţ, 19 NOIEMBRIE, 5, 610072

Țară: România
Județ: Neamţ
Localitate: Municipiul Piatra Neamţ
Stradă: 19 NOIEMBRIE
Număr: 5
Cod poștal: 610072

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2022 0 RON 0 RON 1.014 RON −1.014 RON −1.014 RON 2.496 RON 502 RON 1.994 RON −1.004 RON 3.500 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 23.492 RON 23.492 RON 10.928 RON 10.594 RON 12.564 RON 10.125 RON 4.167 RON 5.958 RON 9.590 RON 535 RON 159 RON 1.864 RON 0 RON 0 RON 0
2024 52.175 RON 52.175 RON 26.391 RON 22.278 RON 25.784 RON 18.285 RON 2.917 RON 15.368 RON 15.568 RON 2.717 RON 0 RON 533 RON 0 RON 0 RON 0
2025 49.760 RON 49.760 RON 35.547 RON 11.333 RON 14.213 RON 33.521 RON 20.629 RON 12.892 RON 26.901 RON 6.620 RON 0 RON 195 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

AVADANEI DARIUS
administrator
Neamţ, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (17)

Lideri din domeniu

Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 17 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2022–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
49,8 K RON
Rezultat Net 2025
11,3 K RON
Total Active 2025
33,5 K RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 23,5 K RON 52,2 K RON 49,8 K RON
Venituri totale 0 RON 23,5 K RON 52,2 K RON 49,8 K RON
Cheltuieli totale 1,0 K RON 10,9 K RON 26,4 K RON 35,5 K RON
Rezultat net −1,0 K RON 10,6 K RON 22,3 K RON 11,3 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 75,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,95 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,95 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,92 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 5,06 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate20,6 K RON (61.5%)
Active circulante12,9 K RON (38.5%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe195 RON
Numerar12,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 255,18
Durata încasare (zile) 1

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
28,6%
Marjă netă
22,8%
ROA
33,8%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2022 3,5 K RON 2,5 K RON 140,2%
2023 535 RON 10,1 K RON 5,3%
2024 2,7 K RON 18,3 K RON 14,9%
2025 6,6 K RON 33,5 K RON 19,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 23,5 K RON 52,2 K RON 49,8 K RON ▼ 4,6%
Rezultat net −1,0 K RON 10,6 K RON 22,3 K RON 11,3 K RON ▼ 49,1%
Total active 2,5 K RON 10,1 K RON 18,3 K RON 33,5 K RON ▲ 83,3%
Capitaluri proprii −1,0 K RON 9,6 K RON 15,6 K RON 26,9 K RON ▲ 72,8%
Datorii totale 3,5 K RON 535 RON 2,7 K RON 6,6 K RON ▲ 143,7%
Lichiditate curentă 0,57 11,14 5,66 1,95 ▼ 65,6%
Marjă netă (%) 45,10 42,70 22,78 ▼ 46,7%
Scor bonitate 27 95 95 75 ▼ 21,1%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (11,3 K RON).
  • Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 75,8 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2025.

Publicitate