Publicitate

DACO NEL S.R.L.

CUI: 47967700 J27/395/2023 SRL Neamţ, Sat Oglinzi, Comuna Răuceşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47967700
Cod înmatriculare J27/395/2023
EUID ROONRC.J27/395/2023
Data înmatriculării 2023-04-07
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Neamţ, Sat Oglinzi, Comuna Răuceşti, Macului, 5, 617371

Țară: România
Județ: Neamţ
Localitate: Sat Oglinzi, Comuna Răuceşti
Stradă: Macului
Număr: 5
Cod poștal: 617371

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 708.161 RON 708.161 RON 670.725 RON 30.354 RON 37.436 RON 224.154 RON 0 RON 224.154 RON 30.554 RON 193.600 RON 0 RON 199.438 RON 0 RON 0 RON 0
2024 1.379.055 RON 1.379.152 RON 802.262 RON 535.519 RON 576.890 RON 689.940 RON 0 RON 689.940 RON 566.073 RON 123.867 RON 0 RON 678.512 RON 0 RON 0 RON 2
2025 1.048.565 RON 1.048.566 RON 686.227 RON 338.138 RON 362.339 RON 1.167.042 RON 0 RON 1.167.042 RON 904.211 RON 262.831 RON 0 RON 1.128.380 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

TANASĂ IONEL
administrator
Neamţ, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Neamţ, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 12 companii din județul Neamţ. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,05 M RON
Rezultat Net 2025
338,1 K RON
Total Active 2025
1,17 M RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 708,2 K RON 1,38 M RON 1,05 M RON
Venituri totale 708,2 K RON 1,38 M RON 1,05 M RON
Cheltuieli totale 670,7 K RON 802,3 K RON 686,2 K RON
Rezultat net 30,4 K RON 535,5 K RON 338,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,39 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 4,44 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 4,44 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,15 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 4,44 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante1,17 M RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe1,13 M RON
Numerar38,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 0,93
Durata încasare (zile) 393

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
34,6%
Marjă netă
32,3%
ROA
29,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 193,6 K RON 224,2 K RON 86,4%
2024 123,9 K RON 689,9 K RON 18,0%
2025 262,8 K RON 1,17 M RON 22,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 708,2 K RON 1,38 M RON 1,05 M RON ▼ 24,0%
Rezultat net 30,4 K RON 535,5 K RON 338,1 K RON ▼ 36,9%
Total active 224,2 K RON 689,9 K RON 1,17 M RON ▲ 69,2%
Capitaluri proprii 30,6 K RON 566,1 K RON 904,2 K RON ▲ 59,7%
Datorii totale 193,6 K RON 123,9 K RON 262,8 K RON ▲ 112,2%
Lichiditate curentă 1,16 5,57 4,44 ▼ 20,3%
Marjă netă (%) 4,29 38,83 32,25 ▼ 16,9%
Scor bonitate 57 100 80 ▼ 20,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (338,1 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (4.44), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,39 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate